جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

فعالان طرح آرامش بهاری مازندران تجلیل می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالان طرح آرامش بهاری مازندران تجلیل می‌شوند

حجت‌الاسلام ستار علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با بیان اینکه طرح نوروزی آرامش بهاری یکی از طرح‌های زیبای سازمان اوقاف و امور خیریه کشور است، اظهار داشت: این طرح برای چهارمین سال متوالی در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص سراسر کشور برگزار شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور طرح آرامش بهاری را در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور با همکاری ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان‌های تابع پایه‌ریزی و اجرایی می‌کند.

علیزاده با بیان اینکه 250 بقعه و امامزاده مازندران در ایام نوروز امسال مجری طرح آرامش بهاری بودند، افزود: امامزادگان و بقاع متبرکه استان با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی به استقبال سال‌نو رفتند.

وی یکی از نکات قابل توجه طرح آرامش بهاری را برپایی سفره هفت‌سین فاطمی در امامزادگان مازندران دانست و بیان کرد: این اقدام برای نخستین‌بار در امامزادگان مازندران برپا شده است.

علیزاده، برپایی خیمه‌های معرفت را یکی دیگر از برنامه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران در اجرای طرح آرامش بهاری اعلام کرد و گفت: این خیمه‌ها از ابتدای آغاز به‌کار خود در امامزادگان مجری طرح آرامش بهاری مورد استقبال مسافران و مهمانان نوروزی قرار گرفت که به علت استقبال پرشور زائران و مسافران نوروزی سه خیمه دیگر به 25 خیمه معرفت طرح آرامش بهاری مازندران افزوده شد.

وی با بیان اینکه حدود 3 هزار نفر از خادمان، هیئت‌های امنای امامزادگان، خادمان افتخاری، مدیران امامزادگان، کارشناسان فرهنگی و مجموعه اوقاف مازندران در اجرای طرح آرامش بهاری به صورت مستمر فعالیت داشتند، افزود: فعالان طرح آرامش بهاری در اجرای این طرح ملی از هیچ تلاشی دریغ نکردند و مسافران نوروزی را در امامزادگان و بقاع متبرکه استان مازندران مورد استقبال قرار دادند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از برگزاری آیین تجلیل از فعالان طرح آرامش بهاری مازندران خبر داد و بیان داشت: این آیین فردا در امامزاده صالح(ع) کوچک‌سرا شهرستان قائمشهر برگزار می‌شود.