جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

فضای کشور برای رونق اقثصادی مهیا است - نمایش محتوای خبر

 

 

فضای کشور برای رونق اقثصادی مهیا است

استاندار مازندران گفت : با توجه به این که همه فضاها در کشور در جهت رونق اقتصادی و فعالیت های تولیدی و احیای صادرات آماده است، باغداران مازندران باید حداکثر بهره را از این فضا در جهت توسعه صادرات مرکبات ببرند.

فضای کشور برای رونق اقثصادی مهیا است

ربیع فلاح روز یکشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان مازندران با اشاره به میزان بالای تولید مرکبات و کیوی در استان در سال جاری و لزوم صادرات بهنگام این محصولات به کشورهای هدف، خاطر نشان ساخت: هماهنگی های خوبی در جهت توسعه صادرات مرکبات اعم از تمهید زیرساخت های حمل و نقل، تخصیص سرمایه در گردش و هماهنگی های گمرکی به عمل آمده است و انتظار داریم؛ کلیه دستگاه های اجرایی و تشکل ها با تعامل بتوانند با استفاده مطلوب از مزیت های صادراتی، جهش مناسبی در میزان صادرات امسال بوجود آورند.
فلاح، با بیان این که بانک های توسعه صادرات و ملی آمادگی خود را جهت اعطای تسهیلات به صادرکنندگان استان اعلام نموده اند، بیان داشت: با حضور دستگاه های ذی ربط و بانک های عامل، برنامه عملیاتی اعطای تسهیلات یاد شده تدوین و ارایه شود.
استاندار، تاکید کرد: صادرکنندگان از برندهای مناسب در صدور کالا استفاده نمایند تا استمرار آن را تضمین نماید.
مازندران بیش از 115 هزار هکتار باغ مرکبات دارد که پیش بینی شده است امسال 2.2 میلیون تن محصول مرکبات از این باغ ها برداشت شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم تقویت و توسعه فعالیت های گردشگری، گفت: باید فراتر از ملاحظات و موانع موجود، با عزم و اهتمام مجدانه نسبت به پیشبرد این گونه طرح ها اقدام نمود و دستگاه های اجرایی در چارچوب قانون، همکاری جدی در این راستا داشته باشند.
فلاح، تصریح کرد: طرح ها و پروژه های گردشگری، دارای برنامه مشخص منطقه ای، ملی و بین المللی برای جذب گردشگر و ارائه خدمات به آنان باشد.