سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

فضای فرهنگی سواحل شمال باید سر و سامان پیدا کند/ فرهنگ دغدغه‌ اصلی مجلس خبرگان - نمایش محتوای خبر

 

 

فضای فرهنگی سواحل شمال باید سر و سامان پیدا کند/ فرهنگ دغدغه‌ اصلی مجلس خبرگان

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دغدغه فکری و دینی مجلس خبرگان مسئله فرهنگی است، گفت: فضای فرهنگی به‌ویژه در کنار دریا و سواحل شمال باید سر و سامان پیدا کند.

فضای فرهنگی سواحل شمال باید سر و سامان پیدا کند/ فرهنگ دغدغه‌ اصلی مجلس خبرگان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های این هفته نماز آدینه مرکز مازندران درباره دیدار اخیر اعضای مجلس خبرگان رهبری با مقام معظم رهبری، بیان داشت: در این جلسه مطالب کلیدی و اساسی عنوان ‌شد که یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری درباره ضرورت استقلال فکری خبرگان و اینکه ما نباید تابع غربی‌ها باشیم، بود.

امام جمعه شهرستان ساری بیان کرد: در این جلسه همچنین درباره موضوع مذاکرات هسته‌ای و برجام و اقتصاد مقاومتی صحبت شده است.

وی گفت: با اتحاد و همدلی می‌توانیم مشکلات جامعه را برطرف کنیم و جوانان که سرمایه‌های امروز و آینده هستند را با ایجاد شرایط کار و فرهنگی مناسب، به‌خوبی حفظ کنیم.

طبرسی با اشاره به مسئله حجاب و تأثیر آن در جامعه اظهار کرد: حجاب نوعی پیشگیری و مصونیت است تا جامعه به فساد و تباهی کشیده نشود و خانواده تحکیم یابد، لذا زن گوهر قیمتی و زیبایی است که خداوند آن را خلق کرده و برای حفظ این گوهر، صندوقی به نام حجاب را قرار داد تا در آن مستور و حفظ شود.

وی اضافه کرد: اگر حجاب نباشد، چشم و دل مرد و زن آلوده می‌شود و نسبت به زندگی ‌رغبتی ندارند، پسران جوان وقتی طنازی و عشوه‌گری زنان یا دختران را در جامعه ببینند دیگر دلی برایش نمی‌ماند و سر از ناکجاآباد در می‌آورند و غصه‌ها، نگرانی‌ها، عشق کاذب و حتی بیماری روانی و در نتیجه نیروی افسرده در نیروی کار و جوان جامعه داریم.

امام جمعه ساری با بیان اینکه طلاق و اعتیاد در جامعه ما بسیار فراوان شده است و باید ریشه‌یابی کرد، گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه فکری و دینی مجلس خبرگان مسئله فرهنگی است، مسئله‌ای که روزبه‌روز وضعیت ما در این بخش بدتر می‌شود، لذا همه ما باید این موضوع را جدی بگیریم.

طبرسی ادامه داد: باید امر به معروف و نهی از منکر را ساماندهی کنیم و این فضای فرهنگی به‌ویژه در کنار دریا و سواحل شمال باید حفظ شود وگرنه دیگر نه خانواده‌ای می‎ماند و نه زن و شوهر مفهوم دارد و عرق و غیرت دینی از بین می‌رود، لذا همه باید دست به دست هم بدهیم و خود را و فرزندان و آینده این کشور را نجات دهیم.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به مناسبت‌های پیش‌رو، افزود: 23 ذی‌القعده زیارت مخصوص حضرت امام رضا (ع) از راه دور و نزدیک است و در این ایام می‌توانیم با خلوص نیت به زیارت ثامن‌الحجج (ع) رفته و از آن حضرت یاری بطلبیم.