سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

فشار علیه ایران در دستور کار نظام سلطه است/ آرامش در سایه ولایت نیاز امروز کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

فشار علیه ایران در دستور کار نظام سلطه است/ آرامش در سایه ولایت نیاز امروز کشور

امام جمعه محمودآباد با اشاره به حربه‌های دشمنان نظام، گفت: راهبرد امروز دشمن ارتباط مستقیم همراه با فشار بر علیه نظام است.

فشار علیه ایران در دستور کار نظام سلطه است/ آرامش در سایه ولایت نیاز امروز کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید داوود موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تبیین جایگاه کتاب و کتاب‌خوانی در جوامع بشری، اظهار کرد: رشد و توسعه هر کشوری و قرار گفتن در طراز کشورهای مترقی و علمی قطعا به تولید علم و ثبت آثار علمی است.

وی افزود: یک کشور مسلمان با آمار بالای دانشمندان در عصرهای مختلف باید جهاد کتاب‌خوانی و سبقت در این زمینه را در دستور کار قرار دهد.

امام جمعه محمودآباد با تأکید بر اینکه باید کتاب در سبد خانوار قرار گیرد، اظهار کرد: سقف زمانی مطالعه در کشور جایگاه مناسبی ندارد و این پرخسارت‌ترین تنبلی یعنی آمار پایین مطالعه است که امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب توسط دستگاه‌های مرتبط، جایگاه مطالعه در جامعه بهبود پیدا کند.

موسوی به ترفندهای نظام سلطه در براندازی نظام اشاره کرد و خاطرنشان کرد: نظام سلطه به سرکردگی شیطان بزرگ پس از ناکامی در راهبرد براندازی از طریق تغییر ذائقه مردم ایران در جهت روی‌گردانی از آرمان‌های انقلاب و نظام اسلامی و همچنین راهبرد فتنه و توطئه‌های گوناگون اکنون از راهبرد تعامل و ارتباط مستقیم همراه با فشار وارد شده است.

وی ادامه داد: چهار رویکرد اساسی در مواجهه و مقابله با اراده آهنین ملت ایران این‌بار از سوی شیطان بزرگ مدنظر قرار دارد که باید همگان هوشیار باشند.

امام جمعه محمودآباد اولین رویکرد نظام سلطه را مجذوب‌سازی با هدف لیبرالیزه کردن نظام دانست و افزود: این کار با استفاده از عناصر خودفروخته و منفعل و به خیال‌شان استحاله صورت می‌گیرد.

موسوی رویکرد دوم نظام سلطه را اجبار با استفاده از مؤلفه‌های تحریم و تهدید عنوان کرد و گفت: این حربه برای تنگنا قراردادن دولت و ملت ایران در نظر گرفته شده است که رهبری فرزانه انقلاب این موضوع را هشدار دادند.

وی یادآور شد: سومین رویکرد برای براندازی نظام ایران اکراه یا همان تحریک برای شورش است که نمونه‌ای دیگر از فتنه سال 88 است که در این راستا ایجاد یأس و ناامیدی و تشدید اختلافات سیاسی و جناحی در دستور کار قرار گرفته است.

امام جمعه محمودآباد با بیان اینکه استخدام و به‌کارگیری عناصری در کشور آخرین رویکرد و حربه دشمنان نظام است، خاطرنشان کرد: این رویکرد که از آن به نفوذ یاد می‌شود با دستگیری شبکه جاسوسی در کشور توسط فرزندان رشید سپاه پاسداران که برای آمریکا امید ایجاد کرده بود، از بین رفت اما در آستانه انتخابات پیش‌رو آن‌ها به دنبال استفاده از برخی افراد منفعل و خودفروخته هستند.

موسوی عدم غفلت از این حربه‌ها را ضروری دانست و افزود: باید با رصد دقیق راهبردها و تاکتیک‌های دشمن به‌ویژه در حوزه تعامل، فشار، نفوذ، استحاله و ارتباط‌گیری، نقشه‌ها را نقش بر آب کرد.

وی بیان کرد: آن‌چه شرایط پسابرجام و پیگیری قاطع هیئت نظارت بر اجرای احکام برجام اقتضا می‌کند این است که آرامش تحت سایه ولایت و وحدت ملی که مطابق با شعار سال است باید مدنظر باشد.

امام جمعه محمودآباد عمل به منویات مقام معظم رهبری در شرایط حساس کنونی را راه پیروزی کشور تلقی کرد و ادامه داد: براساس فرمایش رهبری عزیز استحکام درونی نظام مهم‌ترین پایه در مقابله با دشمن است.

موسوی با گرامی‌داشت یاد شهدای مدافع حرم، گفت: در این روزها که رایحه بهشتی شهدای مدافع حرم در کشور عطرآگین شده است باید گوش‌مان به فرمایشات و رهنمودهای ولی‌فقیه و رهبر انقلاب، اصول مکتب امام راحل و شهدای عزیز در راستای مصالح ملی باشد تا توطئه‌های دشمن در زمینه‌های سیاسی و فرهنگی برملا شود.