جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

فساد و فحشا در جامعه نشأت گرفته از بی‌عفتی و بدحجابی است - نمایش محتوای خبر

 

 

فساد و فحشا در جامعه نشأت گرفته از بی‌عفتی و بدحجابی است

امام جمعه بابل با اشاره به اینکه عفاف و حجاب تنها مختص زنان نیست بلکه هم زنان و هم مردان باید آن را به عنوان یک ارزش الهی رعایت کنند، گفت: فساد و فحشا در جامعه نشأت گرفته از بی‌عفتی و بدحجابی است.

فساد و فحشا در جامعه نشأت گرفته از بی‌عفتی و بدحجابی است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، حجت‌الاسلام حسن روحانی در همایش مدافعان حریم خانواده این شهرستان در امام‌زاده قاسم بابل اظهار کرد: 21 تیر ماه سال 1314 با دستور نظام خبیث رضاخانی و به تبعیت از آتاترک در ترکیه در ایران کشف حجاب شد و مفاسد زیادی توسط نظام خبیث پهلوی در کشور به اجرا درآمد.

وی افزود: با مروز زمان زمینه هرزگی و آلودگی زیادی در جامعه فراهم شد که این آلودگی‌ها زمینه‌ساز بدبختی‌های فراوانی در بخش طلاق و بی‌بندوباری در خانواده‌ها شده است.

امام جمعه بابل با بیان اینکه سلامتی خانواده‌ها در گرو عفاف و حجاب است به راهپیمایی عظیم مردمی به عنوان مدافعان حریم خانواده در بابل اشاره کرد و گفت: امیدواریم برگزاری این راهپیمایی نگرانی مردم در زمینه عفاف و حجاب را به مسؤولان منتقل کند تا در سایه برنامه‌ریزی درست شاهد تحکیم و تقویت بنیان خانواده باشیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه حجاب و عفاف از ارزش‌های اسلامی است، خاطرنشان کرد: رعایت عفت و حریم‌های مورد تأکید اسلام، موجب تحکیم پایه‌های جامعه به ویژه نهاد مهم خانواده می‌شود.

وی اضافه کرد: عفاف و حجاب تنها مختص زنان نیست بلکه هم زنان و هم مردان باید آن را به عنوان یک ارزش الهی رعایت کنند.

روحانی با اشاره به اثرات ناگوار عدم توجه به مسأله عفاف و حجاب در جامعه، تأکید کرد: دود بی‌توجهی به مسأله بی‌عفتی و بدحجابی به چشم آحاد جامعه رفت و آسیب‌های زیادی متأثر از بدحجابی‌ها در جامعه امروز ما دیده می‌شود.

امام جمعه بابل نام‌گذاری به نام روز عفاف و حجاب را برای نهادینه کردن گفتمان ارزش مهم عفاف و حجاب دانست و افزود: نام‌گذاری روز عفاف و حجاب روز توجه به ارزش الهی حجاب است.

وی با اشاره به نقش همه متولیان حوزه فرهنگی برای تبیین فرهنگ حجاب، گفت: رسانه‌ها نقشی بی‌بدیل در ترویج ارزش‌های اسلامی دارند و مهم‌ترین دستگاه در حوزه ارتباطات، رسانه ملی در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است.