رونق تولید ملی | دوشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۸

فساد اخلاقی و ولنگاری نتیجه بی‎تقوایی است - نمایش محتوای خبر

 

 

فساد اخلاقی و ولنگاری نتیجه بی‎تقوایی است

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: دریافت حقوق‎های نجومی، فساد اخلاقی و ولنگاری نتیجه بی‎تقوایی است.

فساد اخلاقی و ولنگاری نتیجه بی‎تقوایی است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله‌ طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه مرکز استان مازندران، اظهار کرد: تقویت اقتصاد مسلمانان با استفاده از ظرفیت‌های موجود یکی از دغدغه‌های جدی ائمه اطهار(ع) بود.

وی تصریح کرد: حضرت علی(ع) علاوه بر فعالیت کشاورزی، به مسلمانان برای تولید کشاورزی نیز سفارش می‌‏کرد.

امام جمعه ساری افزود: امیرالمومنین(ع) خطاب به مسؤولان نیز توصیه می‏‌کرد که نسبت به تأمین خواسته‎های کشاورزان اقدام کنند و ارزش ویژه‌ای برای کشاورزان قائل بود.

وی با اشاره به تلاش‌های که کشاورزان برای تأمین نیازمندی‌ها جامعه دارند، گفت: این قشر زحمت‌کش حتی در دوران استراحت خود به فکر برنامه‌ریزی برای تأمین باکیفیت مواد غذایی هستند.

طبرسی با اشاره به اهمیت کشاورزی در توسعه اقتصاد مقاومتی، افزود: دولت نسبت به این امور اطلاعات کافی در اختیار دارد و برای توسعه اقتصاد مقاومتی نیاز به تقویت بخش کشاورزی داریم.

وی تأکید کرد: اگر به کشاورزی توجه نشود امکان اجرای طرح‌های اقتصادی مقاومتی در مازندران وجود ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اعلام اینکه برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی نیاز به تأمین زیرساخت‌های بخش کشاورزی هستیم، اظهار کرد: زهکشی اراضی کشاورزی، مهار آب‌های سطحی، طرح تجهیز و نوسازی اراضی مازندران، پرداخت تسهیلات به کشاورزان، احداث کارخانجات صنایع تبدیلی و ایجاد انبار مناسب برای ذخیره مواد غذایی و خرید به‌موقع محصولات کشاورزی از مهم‌ترین مسائلی است که دولت‌مردان باید به آن توجه جدی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: طرح تجهیز اراضی شالیزاری به کندی پیش می‎رود و با روند فعلی تجهیز اراضی شالیزاری تا 80 سال دیگر اجرای این طرح به سرانجام نمی‌رسد.

طبرسی با اعلام اینکه در حال حاضر شخصیت‌های برجسته کشوری در دولت و مجلس دارای سمت هستند، گفت: از مسؤولان ملی مازندران درخواست داریم که به بخش کشاورزی استان و دیگر استان‌های شمالی کشور توجه بیشتر شود.

وی با بیان اینکه کشاورزان مورد بی‌مهری قرار می‎گیرند، افزود: به‌عنوان نمونه گندم‌کاران مرکز استان برای دریافت بهای گندم با مشکل مواجه شدند که با پیگیری انجام شده مسؤول این طرح قول تأمین پرداخت بهای گندم را داد.

امام جمعه ساری اضافه کرد: زندگی مردم مازندران از تولید و فروش محصولات کشاورزی تأمین می‎شود و متولیان و دست‎اندرکاران باید نسبت به دلگرم کردن کشاورزان توجه کنند.

وی با اعلام اینکه در برخی از مسائل در استان اتفاق‌نظر نداریم، تصریح کرد: به‌عنوان نمونه بنده برای تعطیلی سریال پایتخت تلاش زیادی کردم، هر چه بنده تلاش می‏‌کردم، استانداران وقت و فرمانداران با دست‌اندرکاران و تولیدکنندگان این سریال عکس یادگاری می‎گرفتند.

وی خطاب به نمازگزاران، گفت: تقویت را در سرلوحه کاری خود قرار دهید، دریافت حقوق‎های نجومی، فساد اخلاقی و ولنگاری نتیجه بی‎تقوایی است.

امام جمعه ساری در ادامه به اقدامات انجام شده برای اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر در استان اشاره کرد و افزود: در حال برنامه‌ریزی برای تقویت تذکر لسانی را در استان هستیم.

وی اضافه کرد: حساسیت ویژه‌ای نسبت به وضعیت حجاب در مازندران در بین اقشار مختلف مردمی به وجود آمد و تماس‌های مکرری در این ارتباط داریم که برنامه داریم با اجرای طرح لسانی امر به معروف و نهی از منکر اقداماتی در این زمینه انجام شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران در ارتباط با مطرح کردن طرح مذاکره با آمریکا یادآور شد: امام راحل به ما توصیه کردن که خط فاصله ما با این دشمن، انقلاب اسلامی باید حفظ شود، آمریکا نشان داد که دلسوز مردم ایران و متعهد به برجام نیست.

وی با اعلام اینکه برجام برای مردم کشور ما دستاوردی نداشت، تأکید کرد: انتظار رهبر معظم انقلاب و مردم ایران در برجام برآورده نشد، آنها لحظه‌ای از دشمنی خویش نسبت به مردم ایران کوتاهی نکردند.

طبرسی خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات منطقه نتیجه اقدامات آمریکا است، آنها تلاش دارند که کشور ما در منطقه و جهان زمین‌گیر کنند.

وی با اشاره به قدرت نفوذ ایران در منطقه، گفت: دشمنان از نفوذ انقلاب اسلامی احساس خطر کردند به همین دلیل برنامه دارند که ناامنی را در منطقه ترویج کنند.