جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

فرهنگ دفاع از ارزش‌ها نیاز امروز جامعه است - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ دفاع از ارزش‌ها نیاز امروز جامعه است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام عبدالرحمان باقرزاده صبح امروز  در جمع روسای اتحادیه‌های صنفی و فرمانده‌هان پایگاه‌های اصناف شهرستان نور سخنان خود را با طرح سوال «چه لزومی دارد هفته دفاع مقدس را گرامی بداریم؟» آغاز کرد و اظهار داشت: 33 سال از دوران دفاع می‌گذرد،دوران پر افتخار و سرشار از بالندگی و ما از قرآن یاد گرفتیم که از مجاهدان در راه خدا یاد کنیم، آنجا که به پیامبران گذشته سلام داده می‌شود.

امام جمعه نور اظهار داشت: حفظ خاطره دوران دفاع مقدس در حقیقت تجلیل از دلاورمردی‌هایی است که قرن‌های آینده هم مدیون فداکاری‌های دفاع مقدس هستند.

وی ابراز داشت: اگر ما فقط ماهیت ملی دفاع مقدس را نگاه کنیم به دلیل حفظ خاک و مرز و بوم جای، تجلیل دارد، چرا که در دوران سلاطین آن همه آب و خاک کشور از دست رفت اما در دوران ولایت فقیه یک وجب از خاک از دست نرفت.

باقرزاده تصریح کرد: در سایه دفاع مقدس باید ارزش‌هایی که آن زمان وجود داشت انتقال پیدا کند، فرهنگ از خود گذشتگی و فدای ارزش‌ها شدن، فدای دین شدن ارزش‌هایی است که باید به آیندگان منتقل شود.

امام جمعه نور تاکید کرد: فرهنگ دفاع از ارزش‌های الهی نیاز امروز جامعه ما است و گرامیداشت هفته دفاع برای ماندگاری ارزش‌ها است.

وی به اقتدار ایران اسلامی به‌ واسطه دفاع مقدس، پایداری، مقاومت و ایستادگی ملت اشاره کرد و اذعان داشت: اگر ما قدرت مهم دنیا نبودیم کسی با ما کاری نداشت،این همه دشمنی به علت قدرتمندشدن ایران اسلامی است و دشمن چاره‌ای ندارد که روی ایران حساب باز کند، قدرت دفاعی امروز نتیجه دوران دفاع مقدس است.

باقرزاده بازار را از عناصر و ارکان دفاع مقدس دانست و افزود: یکی از تکیه‌گاه‌های مسئولان نظام و فرمانده‌هان و رزمندگان،حمایت بازاریان متدین بود که یکپارچه در خدمت دفاع مقدس بودند.

امام جمعه نور انصاف،علاقه و محبت به مردم، همراه بودن با مردم، خود را جای مشتری گذاشتن را انتظار از بازار و بازاریان امروز عنوان کرد و گفت: قطعا چنین بازاری شایسته بازار اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه توجه به شئونات و مناسبت‌های اسلامی و دینی انتظار همه متدین بازار است، افزود: بازار متدین نمی‌تواند نسبت به مناسبت‌های دینی بی‌توجه باشد،خدای متعال نمی‌پسندد که وقت نماز در بازار شیعه مساجد کمترین مشتری و بازار بیشترین مشتری را داشته باشد.