جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

فرهنگ تعاون و مشارکت تقویت شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ تعاون و مشارکت تقویت شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدناصر زندی در همایش بررسی مشکلات شرکت تعاونی غرب مازندران که به‌مناسبت هفته تعاون و با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امام جمعه شهرستان چالوس و جمع زیادی از شرکت تعاونی‌های بانوان غرب مازندران برگزار شد اظهار داشت: با توجه به جایگاه ارزشمند تعاونی‌ها در ساختار نظام اسلامی تعاونی‌های فعال در شهرستان چالوس باید بکوشند تا با ارتقا توانمندی‌های خود فعالیت خویش را گسترش داده و در کنار افزایش کمی، بهای بیشتری به کیفیت و کارآیی خود دهند.

وی خاطر‌نشان کرد: یکی از مسایلی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در قانون اساسی پیش‌بینی شد اجرای کار اقتصادی براساس همکاری چندجانبه و به‌ صورت جمعی است.

فرماندار چالوس به تبلیغ کارهای تعاونی و جمعی تاکید کرد و بیان داشت: باید در زمینه جلب افراد به‌ سوی تعاونی‌ها فرهنگ‌سازی بیشتری صورت پذیرد تا متولیان و افرادی‌ که در زمینه شرکت‌های تعاونی دستی در کار دارند به‌ویژه در حوزه روستایی که صمیمیت بین افراد بیشتر است برای توسعه و اشتغال افراد و بانوان که غالبا بیکار هستند با استفاده از سرمایه‌های مالی کارهای بزرگی را به پیش ببرند.

وی خطاب به متولیان تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: از مسئولان ذی‌ربط می‌خواهیم تا تعاونی‌های تشکیل شده را رها نکنند و در افزایش سرمایه و پیدا کردن بازار کار که دغدغه اصلی این افراد است همت لازم را داشته باشند.

زندی ابراز داشت: در تعاونی‌های بزرگ نخستین گام اعتماد به مدیران و اعضای هیئت مدیره است و این امر نیز وقتی محقق می‌شود که ما رضایت کافی از این بخش‌ها داشته باشیم.

وی خاطر‌نشان کرد: همه باید دست به‌دست هم دهیم و با تقویت بخش تعاون از سرمایه‌های هنگفتی که در نیروهای انسانی به هدر می‌رود و در صورت انفرادی قابلیت تبدیل به بالفعل را ندارد استفاده بهینه داشته باشیم.

فرماندار چالوس با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری بیان داشت: از آنجایی‌که مقام معظم رهبری هر ساله به بخش اقتصاد تاکید می‌کنند بنابراین وظیفه ما است که چرخه اقتصاد کشور را در بخش تعاونی افزایش دهیم و ضریب اشتغال افراد را از طریق تعاونی‌ها بالا ببریم.

وی در پایان خاطر‌نشان کرد: باید برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال در شهرستان چالوس تلاش کنیم و همه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل باید نهایت تلاش و کوشش خود را در محقق ساختن سهم اشتغال دستگاه خود به‌کار گیرند.