سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

فرهنگ بسیج لازمه حفظ انقلاب است - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ بسیج لازمه حفظ انقلاب است

به گزارش خبرنگار مهر، جواد واحدی صبح شنبه در جمع مسئولان شهرستان به مناسبت هفته بسیج بیان داشت: حماسه آفرینی بسیجیان در عرصه های مختلف بر ‌هیچکس پوشیده نیست و مورد ستایش همه آحاد مردم است.

واحدی حفظ ارزش ها اسلامی ایرانی، امنیت و آرامش امروز را از برکات ایثارگری ها و شجاعت بسیجیان عنوان کرد و گفت: لازم است مردم این هفته را گرامی بدارند و پاسخگوی جانفشانی ها و دلاوری ها این فرزندان نظام باشند.

وی در جهت بسط و گسترش فرهنگ بسیجی، تعامل هرچه بهتر همه ادارات و نهادهای اجرایی شهرستان در برگزاری برنامه‌های گرامیداشت هفته بسیج را خواستار شد و با تاکید بر اشاعه ترویج فرهنگ بسیج در جامعه تاکید کرد: ادارات شهرستان باید در راستای برگزاری برنامه‌های خاص این هفته با نصب بنر و تدارک سنگر در جلوی درب ادارات نمایی از بسیج و بسیجی بودن را به نمایش بگذارند.

فرماندار از تجمع بزرگ ۵ هزاری در مصلای شهرستان خبر داد و گفت: تجمع بزرگ رده‌های سازمان‌یافته بسیج در مصلی ساری برگزار خواهد شد.

سرهنگ غلامرضا شریعتی فرمانده سپاه ناحیه ساری در این نشست با اشاره به اینکه امام(ره) تحقق اهداف نظام را در تشکیل بسیج عنوان می‌کرد، اظهار داشت : بسیج بازنگری و بازپروری پیام امام(ره) را برای مردم فراهم می کند.

وی خاطرنشان کرد: تأمین امنیت ملی با بسیج دفاع مستحکم، قوی و ریشه‌دار امکان پذیر خواهد بود.

این مسئول با اعلام اینکه در ساری یک‌هزار نقطه تحت حفاظت بسیج است، افزود: این حفاظت‌ها با همکاری مردمی و بدون هزینه دولتی انجام می‌شود.

شریعتی فعالیت بسیج را رویکرد فرهنگی اعلام کرد و ابراز داشت: بسیج با حضور گسترده خود در برنامه های مختلف رویکرد فرهنگی، اجتماعی فعالیت ها را نمایان ساخت.

این مسئول خاطرنشان کرد: همه رده‌های مقاومت در هفته بسیج برنامه‌های متعدد فرهنگی برگزار می‌کنند که این برنامه‌ها در ۹۶۰ پایگاه‌های مقاومت و رده‌های مقاومت بسیج برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه ساری به برگزاری اردوهای راهیان نور از فعالیت فرهنگی بسیج اشاره کرد و گفت: یک‌هزار و ۶۰۰ نفر در سال‌جاری از ساری در این اردوها شرکت کردند و اعزام دانش‌آموزان به مناطق راهیان نور تا پایان سال‌جاری ادامه دارد.

مسئول بسیجی شهرستان از برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی با حضور مسئولان استانی خبرداد و گفت : در کنار این همایش در روز دوم هفته بسیج نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در سالن ارشاد برپا می‌شود.

وی برنامه مهم و محوری بسیج را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد و ادامه داد: مراسم گرامیداشت شهید رنجبر با حضور سردار فضلی و یادواره شهدای بخش مرکزی اسفیورد با حضور سردار مسجدی از برنامه های هفته بسیج است.

فرمانده سپاه ناحیه ساری برگزاری همایش سبک زندگی اسلامی با محوریت بسیج را اعلام کرد و گفت: بررسی آسیب‌های اجتماعی با برنامه‌های فرهنگی نیز در برنامه کاری قرار دارد.

شریعتی تعداد بسیجیان سازمان‌یافته ساری را بیش از ۱۸۰ هزار نفر اعلام کرد.

{jcomments off}