جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

فرهنگ‌سرای بانوان در مازندران تاسیس می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ‌سرای بانوان در مازندران تاسیس می‌شود

مریم جمشیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بابل اظهار داشت: نگاه حمایتی نسبت به بانوان مازندران، نگاه استانی است و به یک شهر گرایش یا نگاه خاصی ندارم.

وی افزود: برای اینکه امور بانوانی پویا و فعال داشته باشیم در صدد هستیم با تشکیل بانک اطلاعاتی، اطلاعات کامل از زنان شاغل و بیکار، تحصیل کرده و بی‌سواد تهیه کرده تا فراخور افراد خدمات‌رسانی مطلوبی انجام شود.

جمشیدی احداث فرهنگ‌سرا و پارک بانوان در مازندران را از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه بانوان استانداری مازندران برشمرد و افزود: در حال حاضر سه شهر مازندران دارای پارک بانوان بوده که درصدد هستیم پارک بانوان در شهرهای دیگر مازندران نیز احداث شود.

وی دیدار مکرر با خانواده‌های معظم شهدا به‌ویژه شهدای گمنام، حمایت از خانواده‌های بی‌سرپرست و بدسرپرست، حمایت از سازمان‌های NGO و مردم نهاد و حمایت از زنان روستایی را از دیگر برنامه‌های حوزه بانوان استانداری مازندران عنوان کرد.

جمشیدی از تشکیل اتاق فکر بانوان در استانداری مازندران خبر داد و افزود: با بهره‌گیری از شوراهای مختلف آموزشی، پرورشی، مذهبی، دینی، فرهنگی و ورزشی و بهره‌مندی از افراد نخبه درصدد هستیم برنامه‌های جامع آموزشی، فرهنگی و اقتصادی برای بانوان مازندران ارائه دهیم.

این مسئول ایجاد تفاهم‌نامه با سازمان فنی و حرفه‌ای برای مهارت آموزی بانوان را از دیگر برنامه‌های حوزه بانوان استانداری مازندران عنوان کرد و بیان داشت: با انعقاد تفاهمنامه با سازمان فنی و حرفه‌ای تلاش می‌کنیم همه بانوان مازندران از شرق تا غرب حتی مناطق صعب‌العبور نیز با مهارت آموزی در تامین معیشت  و اقتصاد خانواده تاثیرگذار باشند.

جمشیدی بیان داشت: برای تحقق برنامه‌های حوزه بانوان استانداری مازندران علاوه بر کمک‌های دولتی از وجود خیران نیز استفاده می‌کنیم.