جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

فرمانده ناحیه سپاه بابل: تبیین فرهنگ اسلامی درجامعه از وظایف بسیج است - نمایش محتوای خبر

 

 

فرمانده ناحیه سپاه بابل: تبیین فرهنگ اسلامی درجامعه از وظایف بسیج است

سرهنگ ˈحسین فلاحˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مقابله با ابتذال فرهنگی غرب با آگاه سازی پیامدهای مخرب فرهنگ غرب در جامعه به ویژه بصیرت افزایی در بین نیروهای بسیجی امکان پذیر خواهد بود.

وی همچنین ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی و کارآمدی و بهره گیری از منویات رهبری در مورد تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و استفاده درست و بهینه از امکانات را از جمله راهکارهای مقابله با تحریم اقتصادی دانست.

وی ادامه داد: یکی از ویژگیهای بسیجیان، دشمن شناسی، زمان شناسی، امام شناسی و داشتن بصیرت دینی و سیاسی در پاسداری از انقلاب و نظام است.

فلاح گفت: امروز جنگ نرم از جمله تهدیدهای مهم از سوی دشمنان در فضای مجازی و ابتذال فرهنگی در جامعه برای قشر بسیج است.

وی افزود: همچنین دنیاگرایی و رفاه طلبی می تواند بعنوان یک آفت مهم برای بسیج محسوب شود که ارتقا مبانی اعتقادی و تقویت معنوی از طریق تشکیل حلقه های شجره طیبه صالحین در امر تعمیق معرفت دینی یکی از راههای مقابله با آفت های اجتماعی برای بسیج است.

وی بابیان این مطلب که یک هزار و 704 شهید گلگون کفن از شهرستان بابل تقدیم اسلام و انقلاب شده است، اظهار داشت: قریب به یکصد هزار بسیجی در بیش از 500 پایگاه مقاومت بسیج در این شهرستان فعالیت می کنند.

وی نقش بسیج در اقتصاد مقاومتی را بهره گیری از تسهیلات در امر تولید ملی، بهره گیری از گفتمان ولایت در صرفه جویی و مصرف درست در جامعه و ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی در بین بسیجیان و مردم و نیزجلوگیری از اسراف و تبذیر برشمرد.

سرهنگ فلاح اقدامات سپاه ناحیه بابل در مورد متخلفان اشاعه فرهنگ بی حجابی در روز تاسوعا و عاشورا را تشکیل گروه های ضابطین و امر به معروف و نهی از منکر با همکاری نیروی انتظامی و دادگستری در نقاط مختلف شهر و بخش ها از طریق حوزه های مقاومت بسیج و تذکر لسانی به بد حجاب ها و معرفی برخی از متهمین به دستگاه قضایی دانست.