رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

فرمانده انتظامی مازندران:تحقق پیام نوروزی رهبری،عزم جدی مسوولان و آحاد مردم را می طلبد - نمایش محتوای خبر

 

 

فرمانده انتظامی مازندران:تحقق پیام نوروزی رهبری،عزم جدی مسوولان و آحاد مردم را می طلبد

سردار سرتیپ دوم پاسدار ˈمسعود جعفری نسبˈ روز چهارشنبه در قرارگاه نوروزی فرماندهی انتظامی مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری، افزود: برای تحقق شعار نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی نیازمند به همدلی، وحدت، انسجام و تلاش همگانی در جامعه هستیم .

وی در مورد اجرای طرح نوروزی فرماندهی انتظامی مازندران، اظهارداشت: در طرح نوروزی این فرماندهی بیش از 19 دستگاه اجرایی، خدماتی و امدادی به همراه پلیس، به مردم و مسافران نوروزی خدمات ارائه می کنند.

وی بر لزوم همکاری بیشتر و تعامل دستگاه های اجرایی استان با پلیس در طرح نوروزی تاکید کرد و بیان داشت: تعامل و همکاری خوب دستگاه های اجرایی، امدادی و خدماتی به ویژه شهرداری ها با پلیس نقش بسزائی در ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی این خطه داشته است .

وی ادامه داد: مازندران بدلیل برخورداری از مواهب الهی همچون جنگل ، کوه و دریا و قرار گرفتن در مسیر تردد زائران مرقد مطهر امام رضا (ع) همه ساله در ایام نوروز شاهد حضور خیل عظیم مسافران نوروزی است .

این مقام ارشد انتظامی استان همچنین در این گفت و گو به طرح نوروزی ویژه ترافیکی، انتظامی و امنیتی فرماندهی انتظامی مازندران اشاره کرد و گفت: امسال در طرح نوروزی پلیس بیش از 10 هزار نیروی تحت الامر این فرماندهی در بحث انتظامی، ترافیکی و امنیتی این دیار را بر عهده دارند.

سردار جعفری نسب ادامه داد: این افراد در تفرجگاه ها، پارک های جنگلی، شهرک های ساحلی، ساحل دریا و داخل شهرهای استان به طور شبانه روزی انجام وظیفه می کنند.

وی زمان اجرای طرح رزمایش نوروزی فرماندهی انتظامی مازندران را بیست و پنجم اسفند ماه سال قبل تا هفدهم فروردین سال جاری اعلام کرد و گفت : در این طرح جمعیت هلال احمر ، اداره کل راه و ترابری ، اورژانس 115، پلیس راه ، آتش نشانی ، دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل صنایع دستی و گردشگری استان مشارکت دارند.

وی افزود: فرماندهی انتظامی مازندران از بهمن ماه گذشته با برگزاری جلسات مختلف با دستگاه های اجرایی استان برای برقراری هر چه بهتر نظم و امنیت اعم از انتظامی و ترافیکی در ایام تعطیل نوروز برنامه ریزی کرد.

سردار جعفری نسب گفت : نیروی انتظامی موظف به برقراری امنیت و آسایش شهروندان و مسافرانی است که وارد مازندران می شوند.

وی با اشاره به اینکه نوروز بهترین فرصت برای انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی در راستای کاهش هزینه های انتظامی است، تصریح کرد : آموزش همگانی ، اطلاع رسانی و آگاهسازی عمومی با استفاده از همه ظرفیت ها و تعامل با رسانه های گروهی و تبلیغات محیطی نقش بسزائی در کاهش و پیشگیری از وقوع جرم دارد .

سردار جعفری نسب به راه اندازی قرارگاه نوروزی پلیس در استان و 19 شهرستان استان خبر داد و افزود : رصد اقدامات و فعالیت های پلیس ، پشتیبانی عملیاتی رده های عمل کننده در طرح ، اطلاع رسانی به مسافران نوروزی و تعامل و همکاری با سایر سازمان های امدادی و خدماتی از ماموریت های مهم قرارگاه های نوروزی پلیس است .

فرمانده انتظامی استان بر رعایت حقوق شهروندی و رفتار مناسب با مسافران نوروزی و شهروندان در ایام عید تاکید کرد و افزود: رفتار خوب و مناسب پلیس با مردم در جلب رضایتمندی شهروندان از اقدامات و عملکرد پلیبس نقش تعیین کننده ای دارد .

سردار جعفری نسب با اشاره به شعار نوروزی پلیسˈ امنیت، سلامت ، نشاط، ره آورد نظم و قانون ˈ ادامه داد: وابستگی سه مقوله امنیت، سلامت و نشاط به یکدیگر با رعایت نظم و قانون رشد و ارتقاء می یابد.

وی با اشاره به اجرای طرح های انتظامی و ترافیکی و پاکسازی معابر عمومی و برخورد با سد معبر از ˈ میدان امام تا میدان جانبازان ˈ در محور ˈ ساری به قائم شهر ˈ ، پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در سه منطقه مهم استان را از مهمترین برنامه های پلیبس در سال گذشته عنوان کرد.

سردار جعفری نسب همچنین بر تعامل نزدیک همه سازمان ها و دستگاه های اجرایی و همکاری مردم با پلیس در طرح نوروزی پلیس تاکید کرد و افزود : باید از تمام ظرفیت های موجود استان در این طرح استفاده کرد.