جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

فرماندار چالوس نسبت به پیامدهای ترافیک سنگین در جاده کندوان هشدارداد - نمایش محتوای خبر

 

 

فرماندار چالوس نسبت به پیامدهای ترافیک سنگین در جاده کندوان هشدارداد

ˈ محمد ناصر زندی ˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با توجه به استقبال بی سابقه گردشگران برای عبور از محور کندوان که امسال نیز حدود 20 درصد نسبت به تعطیلات مشابه قبل افزایش داشته و یکطرفه شدن این محور و همچنین ترافیک های سنگین که برخی مواقع حتی به چندین ساعت نیز می رسد ، خدمت رسانی به گردشگران و اهالی منطقه با معضل جدی مواجه شده است.

وی با اشاره به ورود بیش از355 هزار دستگاه خودرو در تعطیلات عید فطر امسال و جمعیت 30 هزار نفری 70 روستای واقع شده در محور کندوان ، گفت : وضعیت به گونه ای است که حتی ماموران پلیس راه، راهداران راه و ترابری و امدادگران جمعیت هلال احمر و اورژانس نیز در چنین مواقعی قادر به ارائه خدمات مناسب نیستند.

زندی افزود : با توجه به وجود نقاط حادثه خیز و ریزش و رانش در جاده چالوس ، ترافیک ، احتمال بروز حوادث ناگوار را افزایش دهد و نیاز است تا امدادگران در چنین مواقعی بموقع در صحنه حاضر شوند.

او ادامه داد : گذشته از این ، اگر گردشگران یا ساکنان روستاهای محور جاده کندوان در ایام تعطیلات که جاده یکطرفه و یا ترافیک سنگین بر آن حاکم می شود نیاز به خدمات درمانی یا امداد جاده ای و حتی آتش نشانی داشته باشند ، امدادرسانی به آنان غیرممکن خواهد بود که این موضوع به عنوان یک دغدغه اصلی برای مسوولان شهرستان تبدیل شده است.

فرماندار چالوس گفت : این وضعیت بحرانی به اطلاع همه مسوولان استانی رسانده شده است و حتی برخی از مسوولان کشوری نیزاز نزدیک معضل ترافیک را در مسیر جاده کندوان مشاهده کردند.

زندی به کمبود مجتمع های خدماتی رفاهی در حد نیاز در این محور اشاره کرد و اظهار داشت : با تامین اعتبار از محل تملک دارایی و میراث فرهنگی و گردشگری و مساعدت محیط زیست که این منطقه جزو مناطق حفاظت شده البرز مرکزی است، به دنبال ایجاد حداقل شش مجتمع رفاهی و خدماتی در فواصل مشخص هستیم تا بتوانیم نیازهای مردم گرفتار در ترافیک حدود 20 ساعته را نیز پاسخگو باشد.

وی جاده کندوان را با توجه به استقبال روز افزون هموطنان برای ورود به استان مازندران از جاده های استثنایی کشور دانست و افزود : تنها راه رهایی از وضعیت موجود در جاده کندوان ، تکمیل آزاد راه تهران - شمال است که با گذشت نزدیک به 20 سال از آغاز آن ، یک ضرورت و مطالبه عمومی محسوب می شود.

فرماندار چالوس گفت : قطعه چهارم بزرگراه تهران - شمال تقریبا فعال و قطعه یکم نیز 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است ولی هنوز تلکیف متولی قطعه دوم و سوم مشخص نشده است.

وی افزود : با توجه به اینکه هر لحظه ممکن است حادثه ای ناگوار در پر ترددترین محور کشور رخ دهد زمان برای تکمیل این آزادراه خیلی مهم است.

حدود 70 کیلومتر از طول مسیر 180 کیلومتری محور کرج - چالوس مربوط به حوزه استحفاظی چالوس است.