جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

فرماندار ساری : کتاب و کتاب خوانی از ابزار ارتقای فرهنگ است - نمایش محتوای خبر

 

 

فرماندار ساری : کتاب و کتاب خوانی از ابزار ارتقای فرهنگ است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری ، ' جواد واحدی ' در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان ساری خواستار نهادینه سازی فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه شد و گفت : هزینه کردن در فرهنگ سرمایه گذاری بلند مدت است وکتاب و کتاب خوانی از ابزار ارتقای فرهنگ است .

وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در سال فرهنگ گفت : فعالیت در امر فرهنگ باید با تدبیر و اندیشه صورت گیرد ،با توجه به بروز نتایج امور فرهنگی در مدت زمان طولانی مدت ،جبران اشتباهات کار بسیار دشوار خواهد بود .

واحدی با اشاره براینکه بالا رفتن سرانه مطالعه نقطه مقابل بسیاری از ناهنجاری هاست ، تصریح نمود : اگر مسؤولان زیرساختهای لازم را برای مطالعه فراهم کنند تا جوانان بتوانند به راحتی کتابهای مورد علاقه خود را دریافت کنند، جوانان نیز علاقه بیشتری به کتابخوانی پیدا می کنند و این می تواند به کاهش ناهنجاری ها و انحرافات در جامعه کمک کند.

فرماندار شهرستان ساری تاکیدکرد: تفکر گسترش کتابخانه در سطح شهر از اندیشه برتر است هر اندازه فضای کتابخانه شاداب و جذاب شود افراد بیشتری جذب می شوند .

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به دو رخداد بزرگ فرهنگی ، آموزشی ،هنری نمایشگاه کتاب و جشنواره رشد در ساری تاکید نمود و گفت : امروزه باید به کتاب و هنر جایگاه ویژه ایی در آموزش و پرورش در نظرگرفت ،کتاب و هنر از عناصر مهم انتقال علم ،فرهنگ و هنر هستند و در ارتقای فرهنگ و اندیشه نقش سازنده ایی دارند .

وی با اشاره به اینکه کتابداران برای تربیت کتابخوان ، باید رابطه خود را با آموزش و پرورش تقویت کنند ، ابراز کرد: اگر میان کتابخانه ها و آموزش و پرورش تعامل و برنامه ریزی صورت گیرد می توانیم شاهد ظهور کتابخوان های حرفه ای باشیم.

این مسئول دولتی با اشاره به اینکه کتاب خوانی نیاز به فرهنگ و آموزش دارد ، خاطر نشان نمود : اگر خواهان گسترش علم و فرهنگ هستیم ، باید کتاب و فرهنگ مطالعه را جدی بگیریم و برای آغاز باید از خانواده و پس از آن مدرسه شروع کرد.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قوانین و مقرراتی را که در زمینه مسائل مادی و معنوی کتابخانه های عمومی به شهرداری ها تکلیف شده است را لازم الاجراء دانسته و خواستار توجه شهرداران در این بحث گردید.

دراین جلسه بر ساخت کتابخانه در فضای سبز شهری تاکید و همچنین تجلیل از خادمان کتاب در ساری ،دیدار از خانواده های شهدا و برنامه های دیگر بمناسبت هفته کتاب برگزار گردد.

{jcomments off}