سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

فرماندار آمل از تشکل های غیردولتی در حمایت از معلولان قدردانی کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

فرماندار آمل از تشکل های غیردولتی در حمایت از معلولان قدردانی کرد

یداله اکبرزاده روز یکشنبه در مراسم جشن معلولان ذهنی الزهرا (س) آمل افزود: تشکل ها و سازمان های غیردولتی در سال های اخیر خدمات بی منت و قابل قبولی را به معلولان و توانخواهان این شهرستان ارائه کردند و شایسته قدردانی از سوی مسوولان ذیربط هستند.

وی از حضور نیافتن مدیرکل بهزیستی مازندران در مراسم و جشن های معلولان آمل در سال های اخیر انتقاد کرد و گفت: شرکت و حضور داشتن در جمع معلولان ذهنی و جسمی و حرکتی یک توفیق است و متاسفانه برای من فرماندار نیز این گله و انتقاد به مدیرکل بهزیستی مازندران وارد می شود.

فرماندار آمل تعداد معلولان جسمی - حرکتی ، ذهنی و دیگر معلولیت ها در این شهرستان را بیش از پنج هزارو 500 نفر برآورد کرد و افزود: هم اکنون سازمان و انجمن های غیر دولتی بخش زیادی از خدمات مورد نیاز آنان را با کمک خیران و نیز خانواده های علاقه مند ارائه می دهند.

اوی ادامه داد: شهرستان آمل در سال های اخیر هم در ایجاد مراکز غیردولتی و هم در کارهای خیریه کمک به نیازمندان جامعه پیشگام و الگو برای شهرهای دیگر مازندران بوده است.

اکبرزاده همچنین از افزایش تشکل های غیرودلتی دخیل در کمک کردن به نیازمندان در این شهرستان از پنج مورد در سه سال پیش به حدود 20 تشکل در سال جاری خبر داد.

در پایان این مراسم فرماندار و شهردار آمل مبلغ 20 میلیون ریال برای کمک به معلولان ذهنی الزهرا (س) اختصاص دادند.

شهرستان آمل حدود 400هزار نفر دارد.