جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

فرماندار : از توان سازمان های خیریه در طرح عمرانی آمل استفاده می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فرماندار : از توان سازمان های خیریه در طرح عمرانی آمل استفاده می شود

یداله اکبرزاده  روز شنبه در نشست سازمان های مردم نهاد و خیریه شهرستان ، افزود : سازمان های خیریه و مردم نهاد از پشتوانه مردمی و حمایت خوب خیران برخوردارند و می توان از کمک های آنها در طرح های عمرانی و نیز حل معظلات اجتماعی و فرهنگی در کنار نهادهای دولتی استفاده کرد.

وی ادامه داد : اکنون طرح مهم و بزرگ مرکز شیمی درمانی آمل از سوی کمک های خیران عضو مجمع خیران و نیز شهروندان این شهرستان در حال ساخت است.

فرماندار آمل به فعالیت 19 سازمان مردم نهاد و خیریه ای در این شهرستان اشاره کرد و گفت : چهار سازمان غیردولتی دیگر نیز در مرحله ثبت قرار دارند و پرونده هفت مجموعه دیگر نیز در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه راه اندازی سازمان های مردم نهاد در شهرستان آمل در سال های اخیر رشد قابل قبولی داشته ، افزود : دولت به تنهایی نمی تواند در ارائه خدمات به مردم توفیق داشته باشد و وجود سازمان های مردم نهاد و خیریه یک ضرورت غیرقابل انکار برای حمایت به نیازمندان جامعه است.

اکبرزاده گفت : سازمان های مردم نهاد به عنوان نهادهای غیردولتی در سال های اخیر در کنار نهادهای دولتی و در مواردی بیشتر از آنان در زمینه های فرهنگی ، اجتماعی ، بهداشتی و اقتصادی توفیق خدمت داشتند.

فرماندار آمل ، ‌همچنین بر ضرورت نظارت بیشتر در ارائه خدمات نهادهای غیردولتی و مردم نهاد تاکید کرد و افزود : متاسفانه برخی افراد نیازمند به طور همزمان از چند سازمان خیریه و نیز نهادهای غیردولتی خدمات دریافت می کنند ، این در حالی است که نام آنان در فهرست خدمات گیرنده از کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی نیز دیده می شود.

وی ادامه داد : باید به صورت یک مجموعه واحد ، سازمان های غیردولتی در کنار نهادهای خدمات رسان دولتی به نیازمندان شهرستان فعالیت کنند تا کارهای موازی در این بخش کاهش یابد.

شهرستان آمل حدود 400هزارنفرجمعیت دارد.