جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

فرماندارنور خواستاراعزام فوری بالگرد برای خاموش کردن آتش در جنگل های این شهرستان شد - نمایش محتوای خبر

 

 

فرماندارنور خواستاراعزام فوری بالگرد برای خاموش کردن آتش در جنگل های این شهرستان شد

فرماندار نور با ابراز نگرانی از ادامه آتش سوزی در جنگل های منطقه 'واز' بخش چمستان این شهرستان ، خواستار اقدام فوری مسئولان برای اعزام بالگرد برای مهار و خاموش کردن آتش در این منطقه شد.

فرماندارنور خواستاراعزام فوری بالگرد برای خاموش کردن آتش در جنگل های این شهرستان شد

هادی خنجری روز شنبه به خبرنگارایرنا ، گفت : این آتش سوزی از سه روز گذشته در جنگل های این منطقه رخ داده است و با این که دیروز یک فروند بالگرد از استان البرز برای انجام عملیات اطفای حریق به محل وقوع آتش سوزی فرستاده شد ، متاسفانه به علت نقص فنی نتوانست کاری انجام دهد.
وی افزود : هم اکنون تمامی نیروهای حفاظتی ، مردمی ، نظامی و انتظامی به محل وقوع آتش سوزی در جنگل های این منطقه اعزام و مشغول خاموش کردن این آتش هستند اما به علت صخره ای ، شیب تند و ارتفاع حدود هزار و 500 متر عرصه ، امکان خاموش کردن آن با این نیروها به آسانی ممکن نیست.
فرماندار نور، گفت : اگرچه اقداماتی از نخستین ساعت های امروز برای رفع نقص فنی این بالگرد صورت گرفته اما همچنان این نقص برطرف نشده و امکان استفاده از آن فراهم نیست.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری نور نیز پیش از این به خبرنگار ایرنا گفته بود که این بالگرد درمنطقه مستقر بوده و طبق گفته خلبان، استارت آن دچار نقص فنی شده است و برای تهیه این قطعه از روز گذشته تاکنون پی گیری های فراوانی صورت گرفته است که تا این لحظه نتیجه ای نداشته است.
مرتضی مهدیزاده برای خاموش کردن این آتش در جنگل های منطقه خواستار اقدام فوری مسئولان در جهت رفع نقص فنی بالگرد دراین شهرستان شد.
به گزارش ایرنا براثراین آتش سوزی تاکنون گستره ای بیش از 70 هکتار از عرصه های جنگلی این منطقه دچار آتش سوزی شده که از این میان حدود 20 هکتار آن به طور کامل در آتش سوخت.
حدود 240 هزار هکتار اراضی جنگلی و مرتعی زیر پوشش منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نور قراردارد.
حدود 80 گونه ارزشمند و نادر درختی در جنگل های شمال کشور وجود دارد که معروف ترین آنها راش، بلوط، توسکا، نارون، گیلاس وحشی، بارانک، سرخدار و نمدار است.
گستره جنگل های هیرکانی با 1.9 میلیون هکتار وسعت از آستارا در شمال استان گیلان آغاز شده و تا گلیداغ در شرق استان گلستان امتداد دارد.
شهرستان نور در غرب مازندران واقع است.