سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

فرصت 3 روزه کشاورزان تنکابنی برای بیمه کردن محصولات - نمایش محتوای خبر

 

 

فرصت 3 روزه کشاورزان تنکابنی برای بیمه کردن محصولات

نریمان اوجانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در تنکابن گفت: شالیکاران برای بیمه محصول شالیزارهای خود فقط سه روز فرصت دارند.

وی اظهار داشت: بیمه محصولات تولیدی کشاورزی مختص برنج و شالیزارها نمی‌شود و تمامی تولیدکنندگان محصولات کشاورزی از جمله شالی، باغی، دامی، طیور و آبزی‌پروری می‌توانند بر اساس موعد مقرری که برای انجام امور بیمه تعیین شده به بانک‌های کشاورزی، شرکت بیمه‌گذار و یا مراکز جهاد کشاورزی محل اقامت خود مراجعه و اقدام کنند.

اوجانی تصریح کرد: بیمه راهی برای ایجاد امنیت غذایی و ارتقای ضریب امنیت محصولات تولیدی از بروز برخی حوادث غیرمترقبه به‌ویژه سیل، خشکسالی و یا یخبندان است.

وی افزود: بیمه در واقع ابزاری برای ایجاد بستر مناسب افزایش تولیدات کشاورزی و نیز آرامش‌خاطر کشاورزان است زیرا هیچ‌گاه حادثه خبر نمی‌کند و همواره باید درباره بحران‌هایی از این دست آمادگی کامل داشته باشیم و بیمه محصولات تولیدی کشاورزی یکی از راه‌های افزایش ضریب امنیت و آرامش خاطر کشاورزان است.

مدیر جهاد کشاورزی تنکابن گفت: از ابتدای سال زراعی جاری یک هزار و 370 هکتار از مزارع شالی زیر کشت شهرستان بیمه شده‌اند و از شالیکاران علاقه‌مند به بیمه محصول تولیدی می‌خواهیم در فرصت باقی مانده، طی سه روز آینده با مراجعه به ادارات و مراکز کشاورزی یا بانک‌های کشاورزی و دفاتر بیمه‌گری برای بیمه محصول شالی‌ سال جاری خود اقدام کنند.