جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

فرصت های جدید اشتغال درمازندران به حدود 60هزار مورد رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

فرصت های جدید اشتغال درمازندران به حدود 60هزار مورد رسید

علی بابایی کارنامی، روز سه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری شهرستان آمل که در محل فرمانداری این شهرستان برگزارشد، گفت: تعهد امسال مازندران ایجاد 98 هزار فرصت شغلی جدید است که تاکنون حدود 60هزار شغل جدید در مازندران ایجاد شده و انتظار این است با تسهیل قوانین میان دستگاه های اجرایی تان، تعهد کامل ایجاد اشتغال در مازندران محقق شود.

وی افزود: همچنان دغدغه جدی حمایت از تولید و نیز برطرف کردن مشکلات قانونی واحدهای تولیدی استان، اکنون در میان مدیران استانی وجود دارد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه و ساماندهی تعاونی ها و همچنین ترویج فرهنگ تعاون از برنامه های حوزه تعاون این اداره کل است، ادامه داد: اعتبارات طرح هایی که در بخش تعاونی های بخش کشاورزان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده است حدود یکصد میلیارد تومان است .

بابایی تصریح کرد: انتظار این است مدیران شهرستانها با دقت و بررسی واحدهای دارای شرایط لازم ، نسبت به پرداخت تسهیلات از محل اعتبارهای صندوق توسعه ملی به واحدهای مورد نظر اقدام کنند.

وی ادامه داد: تمامی دستگاههای اجرایی متولی اشتغال در استان هستند و این امر مهم در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری مازندران به ریاست استاندار و دبیری این اداره کل و با حضور همه دستگاههای اجرایی رصد می شود.

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران همچنین به برطرف شدن مشکلات تعاونگران در ارائه ضامن و وثیقه ها نزد بانکها اشاره کرد وگفت: با افتتاح صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در مازندران مشکلی در ارائه ضمانت ها برای تعاونی ها وجود نخواهد داشت .