جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

فراوانی ساخت‌وسازهای غیرمجاز در غرب مازندران / مرزن‌آباد دادگاه مستقل نیاز دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

فراوانی ساخت‌وسازهای غیرمجاز در غرب مازندران / مرزن‌آباد دادگاه مستقل نیاز دارد

فرماندار چالوس با اشاره به اینکه یکی از مشکلات غرب مازندران ساخت‌وسازهای غیرمجاز است، گفت: سودجویان در گذشته با تبدیل زمین‌های کشاورزی به ساختمان در این بخش مشکلاتی به‎وجود آورده بودند.

فراوانی ساخت‌وسازهای غیرمجاز در غرب مازندران / مرزن‌آباد دادگاه مستقل نیاز دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدناصر زندی صبح امروز در هشتمین جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور رئیس دیوان عالی کشور برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مشکلات غرب مازندران ساخت‌وسازهای غیرمجاز است و عده‌ای از سودجویان که در گذشته سعی در تبدیل زمین‌های کشاورزی به ساختمان داشتند، اما امروز با توجه به سیاست دولت با همکاری دادگستری و دادستان، در این زمینه برخوردهای خوبی صورت گرفته است.

وی با تاکید بر ضرورت تشکیل کمیته‌ای تخصصی برای جلوگیری از متضرر شدن بومیان، افزود: این کمیته کمک کند تا افرادی که در بحث اشتغال‌زایی مشکل دارند، زمینه‌ای برای اشتغال و سرمایه‌گذاری آنها فراهم شود.

فرماندار چالوس با اشاره به وجود همدلی و همزبانی بین دستگاه‌های اداری و قضایی، تصریح کرد: استقرار ساختمان دادگاه مستقل در مرزن‌آباد با توجه به بعد مسافت با مرکز شهرستان در چالوس، ضروری است.

وی در پایان گفت: اگر چه شهرستان چالوس در حالت عادی 120 هزار جمعیت دارد، اما در ایام پیک مسافر، این تعداد به چندین برابر می‌رسد و امکانات نیز در حد ملی ارائه می‌شود، لذا باید امکانات و تجهیزات در تمام بخش‌ها و به‌ویژه در حوزه قضایی نیز به میزان جمعیت فراهم شود.

رئیس دیوان عالی کشور نیز در این مراسم با اشاره به اینکه همدلی و همزبانی و اتحاد بین مسئولان می‌تواند بسیاری از معضلات جامعه را برطرف کند، گفت: مشکلات موجود در چالوس را شنیدیم و سعی می‌کنیم تا همه موارد را به رئیس قوه‌قضائیه منتقل کرده تا برای رفع آنها اقداماتی انجام شود.

حجت‌الاسلام حسین کریمی با خرسندی از همدلی و همزبانی موجود در بین دستگاه‌های اجرایی و قضایی، افزود: با توجه به فضای همدلی و صمیمی که در چالوس وجود دارد، بدون شک مشکلات موجود نیز به‌زودی برطرف می‌شود.

رئیس دیوان عالی در پایان گفت: اگر مسئولان مشکلات را تحمل و برای رفع نگرانی‌های مردم تلاش کنند، رضایت و نصرت خداوند را به همراه دارد.