سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

فراهم کردن زیر ساختهای رسانه ها هزینه نیست سرمایه گذاری است - نمایش محتوای خبر

 

 

فراهم کردن زیر ساختهای رسانه ها هزینه نیست سرمایه گذاری است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ˈعباسعلی ابراهیمیˈ در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار که با حضور معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار ومدیران استانی دربابلسر برگزار شد، گفت: با وجود گذشت بیش از 14 قرن از حکومت تشییع در ایران و عقب ماندگی رسانه ای در ترویج فرهنگ شیعه، نیازمند حمایت جدی وعملی به دور از شعارزدگی در حمایت از رسانه ها هستیم.

وی افزود: در حال حاضر امپریالیسم رسانه ای با وجود دارا بودن حدود 7 درصد دنیا بیش از 90 درصد تریبون های رسانه ای دنیا را در اختیار دارند و با این ظرفیت درصدد مقابله با اسلام و فرهنگ ناب شیعه هستند.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران ادامه داد: باید از پتانسیل رسانه های کشور برای مقابله با جنگ نرم دشمن استفاده شود.

حجت الاسلام ابراهیمی دربخش دیگری به کمبودهای برطرف نشدن ومطالبات جدی خبرنگاران اشاره کرد وگفت: نیاز اصلی در حوزه رسانه وخبرنگاران توجه ویژه به جایگاه ورسالت مهم آنان است که باید با احترام متقابل نسبت به این جایگاه شان خبرنگاران را نیز حفظ کرد.

وی ، هدفمندشدن توزیع یارانه مطبوعات، توزیع عادلانه آگهی های ثبتی و دولتی میان مطبوعات کشوری واستانی، ارتقاء آموزش وسطح دانش رسانه ها، به روز رسانی صدورمجوز نشریه های جدید، پرداخت نیم درصدی اعتباردولتی به رسانه ها، فراهم کردن معیشت ورفاه خبرنگاران و آسیب شناسی برای فعالیت خبرنگاران درحوزه رسانه ها به عنوان اصلی ترین نیازهای خبرنگاران ورسانه های مازندران بیان کرد.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران در ادامه از تصویب 237 برنامه فرهنگی، هنری با رویکرد مختلف امسال در شورای فرهنگ عمومی استان و ابلاغ دستورالعمل اجرایی آن به ادارات استان خبر داد.

در مراسم امسال روز خبرنگار در مازندران از صاحبان 45 اثر برگزیده برتر رسانه های استان که در جشنواره مطبوعات و خبرگزاری ها حائز رتبه های برتر شدند، تجلیل شد.

مازندران حدود 100نشریه استانی ، خبرگزاری ، پایگاه اطلاع رسانی و نمایندگی روزنامه های کثرالانتشار دارد.

حدود 450 نفر از خبرنگاران مازندران عضو خانه مطبوعات هستند.