جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

فراهم نبودن زیرساخت ها،خدمات رسانی در نوشهر را با مشکل مواجه کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

فراهم نبودن زیرساخت ها،خدمات رسانی در نوشهر را با مشکل مواجه کرد

فراهم نبودن زیرساخت ها به تناسب ظرفیت های منطقه، ارایه خدمات رسانی مسوولان را با مشکل مواجه کرده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا،ˈ محمدعلی قمی ˈ پس از بازدید استاندار مازندران و هیات همراه از طرح های عمرانی نوشهر، سه شنبه شب در جلسه ای که به منظور بررسی مشکلات این طرح ها در محل فرمانداری تشکیل شد، افزود: با وجود برخودری این منطقه از ظرفیت هایی نظیر جنگل ، دریا ، شبکه حمل و نقل هوایی، بندر و اراضی مستعد کشاورزی، متاسفانه به علت کم توجهی در دوره های گذشته برای تحقق بخشیدن این ظرفیت ها اقدام اساسی صورت نگرفته است.

وی پراکندگی و دفع غیر اصولی زباله، نبود راه های ارتباطی مناسب و ایمن، ساخت و ساز های غیرمجاز، مسایل زیست محیطی، کارشناسی نادرست تعیین حرایم انتقال لوله گاز ، کمبود و فرسودگی شبکه های آبرسانی، کمبود اعتبار و نبود امکانات لازم برای عرضه مستقیم محصولات کشاورزی را از جمله مشکلات این شهرستان عنوان کرد.

وی به ورود سالانه میلیون ها مسافر به این شهرستان اشاره کرد و گفت : ارایه خدمات مطلوب مسافران و مردم منطقه با امکانات و اعتبارات موجود ممکن نیست.

او تاکید کرد: مسوولات کشوری باید به این منطقه گردشگرپذیر نگاه ملی داشته باشند.

فرماندار نوشهر ساخت تقاطع های غیر همسطح کمربندی نوشهر- چالوس و ایمن نبودن مسیر ارتباطی نوشهر - رویان را مهم ترین مشکلات این شهرستان اعلام کرد و گفت: وضعیت به گونه ای است که هر ساله عده ای زیادی از اهالی و مسافران جانشان را در این مسیرهای حادثه خیز منطقه از دست می دهند.

وی به طرح های مصوب سفرهای استانی دولت نهم و دهم و رهبری به منطقه اشاره کرد و افزود: مسوولان امر باید برای رفع موانع و شتاب بخشی طرح های نظیر راه مستقیم نوشهر- کجور ، میدان میوه و تره بار ، شهرک دامپروری کجور ، نیروگاه زباله سوز و نیروگاه 500 مگاواتی غرب مازندران در نوشهر فکر اساسی کنند.

قمی عمده ترین مشکلات و موانع بهره برداری این طرح ها را تخصیص ندادن بموقع اعتبارات ، مسایل زیست محیطی و ضعف نظارت مدیران در دوره های گذشته برشمرد.

فرماندار نوشهر همچنین خواستار تعیین تکلیف وضعیت اراضی حوالی کانال انتقال آب چالوس در قسمت شرقی این شهرستان شد.

حجت الاسلامˈ محمود مشایخˈ امام جمعه نوشهر نیز ، کمبود کادر درمانی متخصص و تجهیزات، کمبود فضاهای گردشگری ساحلی، پاسخگو نبودن امکانات امنیتی و انتظامی و کمبود آب کشاورزی را از جمله مشکلات این شهرستان برشمرد و خواستار رفع آن شد.

استاندار مازندران و هیات همراه پیش از این نشست از طرح های نیروگاه زباله سوز نوشهر، کانال انتقال آب چالوس ، کمربندی نوشهر و چالوس ، پل در حال ساخت بر روی رودخانه خیرسر و جاده مستقیم نوشهر - کجور بازدید کرد.