جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

فراهم سازی امکان اسکان مسافران نوروزی در 108 بوستان شهری مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

فراهم سازی امکان اسکان مسافران نوروزی در 108 بوستان شهری مازندران

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت که 108 بوستان شهری استان برای اسکان مسافران نوروزی آماده سازی شده است.

فراهم سازی امکان اسکان مسافران نوروزی در 108 بوستان شهری مازندران

مهران حسنی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : این بوستان ها قابلیت اسکان 70 هزار و 494 نفر را دارد .
وی ادامه داد : در سال های اخیر با همکاری شهرداری های مازندران کمپ های استقرار مسافر در پارک های درون شهری ایجاد شده است .
حسنی با اشاره به تغییرات جوی و بارش باران در مازندران گفت : کمپ های بوستان های شهرداری فضای مناسبی برای برپا کردن چادرهای مسافرتی و اسکان مسافران نوروزی است.
معاون میراث فرهنگی مازندران به وجود 20 بوستان جنگلی در استان هم اشاره کرد و افزود : این بوستان ها هم با استقرار کمپ ، ظرفیت استقرار حدود پنج هزار نفر را دارد .
وی گفت : با تدابیر اندیشیده شده ، با برپایی چادر در اماکن عمومی همچون خیابان ها و معابر شهری جلوگیری می شود .
بر ساس تقسیم بندی اداره کل میراث فرهنگی مازندران ، سیسات اقامتی گردشگری استان به دو بخش رسمی و غیر رسمی تقسیم می شود که کمپ بوستان های شهری و پارک های جنگلی از جمله تاسیسات غیر رسمی اقامتی به شمار می رود.
معاون میراث فرهنگی مازندرن از مسافران نوروزی این استان خواست که با توجه تغییرات ناگهانی هوا در این استان و احتمال بارندگی و سرد شدن هوا ، لباس گرم و وسایل گرمایشی را با خود داشته باشند .
وی ابراز امیدواری کرد که با گذر جریان جوی سرد و بارانی ، مسافران نوروزی مازندران شاهد شرایط مطلوب و آفتابی خوبی در روزهای آینده باشند .
اداره کل میراث فرهنگی مازندران ظرفیت تاسیسات اقامتی رسمی گردشگری استان را 26 هزار و 805 نفر شب اقامت و ظرفیت اقامتی غیر رسمی گردشگری را 744 هزار و 242 نفر شب اعلام کرد .
شهروندان مازندرانی و مسافران نوروزی که تا عصر نخستین روز فروردین 95 سه روز آفتابی و گرم را شاهد بودند از شب گذشته با تغییر وضعیت جوی ، بارندگی و کاهش دما رو به رو شدند.
هواشناسی مازندران پیش بینی کرده است که این وضعیت جوی تا عصر روز چهارشنبه ادامه یابد .
هوای شهری ساری مرکز مازندران که در گرم ترین ساعات دیروز به 25 درجه بالای صفر رسیده بود امروز در گرم ترین زمان به 12 درجه کاهش یافت .