سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

فراهم بودن 1000 شغل در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

فراهم بودن 1000 شغل در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، علی بابایی‌کارنامی در حاشیه نشست با برخی از صنعتگران و مسئولان این شهرستان با اشاره به اینکه وضعیت کار در آمل بسیار مطلوب ارزیابی می‌شود به خبرگزاری فارس گفت: نباید با توجه به وجود صنعت، معدن، شهرک‌های صنعتی فعال، وجود کارخانجات و واحدهای تولیدی در این شهرستان بیکاری را مشاهده کنیم چراکه هم‌اکنون فرصت شغلی در این شهرستان مهیاست.

 

وی با بیان اینکه یکی از گله‌مندی صاحبان صنعت و کارفرمایان نبود نیروی کار در این شهرستان است، ادامه داد: هم‌اکنون نزدیک به یک‌هزار شغل در این شهرستان مهیا است که این امر از بعد تخصصی لحاظ نشده بلکه نیروی کار در خط تولید، کارگری و نیروهای فنی را شامل می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اعلام پدیده‌ای ناشایست در بخش کار و اشتغال که در این شهرستان مشاهده می‌شود، افزود: بسیاری از نیروهای خدماتی در این شهرستان نه تنها از شهرهای دیگر بلکه از استان‌های دیگر در آمل مشغول به کار هستند که این مسئله با نرخ بیکاری که در مازندران داریم، تقارن ندارد.

 

بابایی‌کارنامی در پایان خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم مدلی از ایجاد کسب و کار را در استان ارائه دهیم می‌توان در بیان یکی از این مدل‌ها (پایدار بودن واحدهای تولیدی) شهرستان آمل را لحاظ کرد.