جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

فتح خرمشهر نمایش اقتدار و قدرت بزرگ ملت ایران اسلامی بود - نمایش محتوای خبر

 

 

فتح خرمشهر نمایش اقتدار و قدرت بزرگ ملت ایران اسلامی بود

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، حجت‌الاسلام محمدعلی رحمانی‌آملی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان گفت: تقوا یکی از بهترین، زیباترین و نیکوترین لباس‌ها است که انسان با آن در دنیا و آخرت سعادتمند و سربلند است.

وی ادامه داد: در مقابل خداوند بهترین افراد پرهیزکارترین و باتقواترین آن‌ها است.

امام جمعه آمل با اشاره به مقاوم والای ولایت یادآور شد: ولایت چشمه جوشانی است که اگر طعم آن به دل انسان بیافتد و آدمی از این چشمه زلال بچشد به هیچ وجه آن را رها نمی‌کند.

وی با اعلام اینکه غربی‌ها و بیگانگان ولایت را خشن می‌دانند، خاطرنشان کرد: آن‌ها به این دلیل ولایت را خشن می‌دانند که به هیچ وجه از آداب و ادب اهل‌بیت (ع) نشنیده‌اند و درک و فهم درستی از ولایت نداشته و همیشه از آب شوره‌زار چشیده‌اند.

رحمانی‌آملی متذکر شد: ولایت امام علی (ع) کلید گشاینده درب بهشت بوده و بغض آن حضرت بازکننده در جهنم است.

خطیب نمازجمعه آمل با اشاره به فضیلت‌ها و برکات ماه رجب یادآور شد: ماه رجب یکی از بزرگترین ماه‌های خداوند بوده و افراد زیادی در این شهرستان و سراسر کشور برای درک فضیلت‌های این ماه به مراسم معنوی اعتکاف رفتند و از سفره گسترده الهی روزی خوردند.

وی با بیان اینکه باید در دنیا با محبت اهل‌بیت (ع) عامل به دستورات الهی بوده و از ارتکاب به گناهان بپرهیزیم، خاطرنشان کرد: هرکه از جام ولایت اهل‌بیت (ع) چشید پیروز و آبرومند شد.

رحمانی‌آملی با تسلیت ایام سوگواری امام هفتم شیعیان امام موسی کاظم (ع) اظهار کرد: سعی کنیم در دنیا از ریا، تظاهر و تزویر دوری کنیم و مبنای زندگی ما سیره و آیین زندگی امامان و معصومین باشد.

وی با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر عنوان کرد: فتح خرمشهر یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب بود، دشمن بعثی چهارم آبان‌ماه سال 59 این شهر را اشغال کرد و بعد از 19 ماه تقدیم خون شهدا و ایثارگری رزمندگان این شهر با پایداری، مقاومت، ایثار و شهادت آزاد شد.

امام جمعه آمل با اشاره به تقدیر امام امت از فرماندهان و رزمندگان عملیات بیت‌المقدس و مردم کشور متذکر شد: آن امام فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد.

رحمانی‌آملی با اعلام اینکه فتح خرمشهر فتح‌الفتوح اقتدار ایران اسلامی بود، گفت: در آن سال دشمن عملیات هجمه‌ای خود را تبدیل به عملیات دفاعی کرد و یاس و ناامیدی در دل‌های‌شان ایجاد شد.

این مسئول با گرامیداشت روز دزفول عنوان کرد: به قول بعثی‌ها دزفول شهر موشکی است که موشک‌های زیادی بر سر مردم آن ریخته شده ولی ذره‌ای از ولایتمداری، اقتدار، مقاومت و پایداری مردم آن کم نشد.