جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

فتح خرمشهر سرآغاز پیروزی‌های پیاپی رزمندگان اسلام بود - نمایش محتوای خبر

 

 

فتح خرمشهر سرآغاز پیروزی‌های پیاپی رزمندگان اسلام بود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، محمد محمدی در جلسه کمیته فرهنگی ستاد گرامیداشت فتح خرمشهر اظهار داشت: سالروز آزادسازی خرمشهر به عنوان یک روز ملی در کشور شناخته شده است، زیرا از این مقطع به بعد، جنگ در جبهه نیروهای نظامی ایران از حالت دفاعی خارج و به صورت تهاجمی درآمد و آغازی بر پیروزی‌های پیاپی بعدی شد.

رئیس کمیته فرهنگی بزرگداشت سوم خرداد شهرستان نور ابراز داشت: از زمانی که ایران رویکرد تهاجمی در جنگ به خود گرفت هیئت‌های صلح بین‌المللی مأموریت برای متوقف کردن جنگ را آغاز کردند و صدور قطعنامه‌های بازدارنده سازمان ملل آغاز شد.

وی افزود: آزادسازی خرمشهر با تکیه بر علم و ایمان نیروهای داخلی، از نقاط عطف تاریخ معاصر ایران به شمار می‌رود و امام خمینی(ره) به رابطه نیروی الهی در آزادسازی خرمشهر به خوبی اشاره کرد.

محمدی تصریح کرد: هر ملتی در طول تاریخ خود گردنه‌های متعددی پیش روی دارد، سخت‌ترین این گردنه‌ها و در عین حال ماندگارترین آنها دفاع از استقلال،‌ تمامیت، شرف و به‌ویژه اندیشه‌ها و باورهای ملت‌ها است.

رئیس کمیته فرهنگی بزرگداشت سوم خرداد شهرستان نور با تشکر از تلاش و همکاری بسیار خوب اعضای کمیته فرهنگی گرامیداشت سوم خرداد از برگزاری برنامه‌های متعددی همچون صبحگاه مشترک با حضور نیروهای نظامی و انتظامی، همایش تجلیل از حماسه‌سازان سوم خرداد، برپایی نمایشگاه عکس و پوستر و غبارروبی از مزار شهدا خبر داد.

وی در پایان با اشاره به روز چهارم خرداد روز مقاومت دزفول بر گرامیداشت این روز نیز تأکید کرد.