سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

فتح خرمشهر ، فتح ایمان و عقیده بود - نمایش محتوای خبر

 

 

فتح خرمشهر ، فتح ایمان و عقیده بود

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله ˈنورالله طبرسیˈ امروز در دیدار فرمانده و مسوولان لشگر 25 کربلا به مناسبت آزاد سازی خرمشهر با وی در ساری افزود : فتح خرمشهر فتح خاک نبود بلکه حفظ ارزش های الهی بود.

وی با استناد به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر این که خرمشهر را خدا آزاد کرده است ، اظهار داشت : رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس چهره به چهره با دشمن جنگیدند و نگذاشتند یک وجب از خاک میهن اسلامی توسط متجاوزین اشغال شود.

امام جمعه ساری گفت : ملت ولایتمدار ایران اسلامی برای حفظ حاکمیت اسلامی، ارزش های انقلاب و باورهای دینی در دوران دفاع مقدس سرمایه گذاری سنگینی انجام داد و بیش از 300هزار شهید تقدیم نظام اسلامی کرد.

وی افزود : در دوران دفاع عاشورایی رژیم بعثی سابق عراق با حمایت و پشتیبانی استکبار جهانی در سال 59 به کشورمان تجاوز کرد و قصد براندازی نظام اسلامی را داشت ، اما به فضل الهی تمامی توطئه ها و ترفندهای شیطانی آنان با شکست مواجه شد.

طبرسی خطاب به سرداران و فرماندهان دوران دفاع مقدس مازندران، گفت: شما میراث دار شهدا و حافظان ارزش های انقلاب اسلامی هستید نه میراث خوار انقلاب بلکه با تمام وجودمان باید از حاکمیت اسلامی همچون دوران هشت سال دفاع مقدس دفاع کنیم.

فرمانده لشگر 25 کربلا مازندران هم در این دیدار ایمان و اعتقاد قلبی به باورهای دینی را رمز موفقیت رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس بویژه فتح خرمشهر قهرمان دانست و گفت : صبر و استقامت و اطاعت از ولایت فقیه یکی دیکر از موفقیت سپاه اسلام در دوران دفاع عاشورایی بود.

سردار ˈ حمیدرضا رستمیان ˈ افزود : رزمندگان اسلام برای حفظ ارزش های الهی بیش از 300 هزار شهید و هزاران جانباز و آزاده تقدیم نظام اسلامی کرده اند و عزت و پیروزی را برای ملت ولایتمدار ایران اسلامی به ارمغان آوردند.

وی با بیان اینکه سوم خرداد به نام روز مقاومت و پیروزی نامگذاری شده است، اظهارداشت: برای پاسداری از انقلاب و اسلام باید همیشه آماده دفاع و جانفشانی باشیم و اجازه ندهیم دشمنان انقلاب و اسلام به اهداف شوم و پلیدشان دست یابند.

او افزود : خرمشهر قهرمان با 33 روز مقاومت و استقامت در برابر اشغالگران و متجاوزین موفق شد در سوم خرداد ماه سال 61 آزاد شود.