سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

فاز 1 و 2 پارک‌موزه دقاع مقدس سال آینده به بهره‌داری می‎رسد/انجام بیش از 4 هزار ساعت مصاحبه از رزمندگان مازندرانی - نمایش محتوای خبر

 

 

فاز 1 و 2 پارک‌موزه دقاع مقدس سال آینده به بهره‌داری می‎رسد/انجام بیش از 4 هزار ساعت مصاحبه از رزمندگان مازندرانی

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه برای فاز یک و دو این پارک‌موزه 30 میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: این فازها با همکاری شهرداری ساری دهه فجر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

فاز 1 و 2 پارک‌موزه دقاع مقدس سال آینده به بهره‌داری می‎رسد/انجام بیش از 4 هزار ساعت مصاحبه از رزمندگان مازندرانی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سردار عبدالله ملکی ظهر امروز در سومین جلسه هیأت امنا و شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران اظهار کرد: از 22 پروژه فرهنگی در استان، 14 پروژه به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه پروژه‌های فرهنگی به‌دلیل برودت هوا در سه ماه اخیر پیشرفت چندانی نداشته است، اضافه کرد: هشت پروژه پیشرفت 35 تا 75 درصدی داشته‌اند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به اینکه فازهای یک و دو پارک‌موزه دفاع مقدس در حال ساخت است، خاطرنشان کرد: برای فاز یک و دو این پارک‌موزه 30 میلیارد تومان هزینه شده است.

این مسؤول یادآور شد: با همکاری شهرداری ساری فاز یک و دو پارک‌موزه دفاع مقدس دهه فجر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

ملکی با اظهار اینکه 44 کتاب در بخش نشر آماده‌سازی شده است، بیان کرد: تا پایان سال جاری 50 عنوان کتاب آماده‌سازی و رونمایی می‌شود.

وی با بیان اینکه در بحث شفاهی 4 هزار و 50 ساعت مصاحبه در زمینه تاریخ جنگ و دفاع مقدس داشته‌ایم، تأکید کرد: 155 هزار اسناد در مورد دفاع مقدس جمع‌آوری شد و یک‌هزار سوژه برای تبدیل به موارد تجسمی انتخاب شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به اینکه آلبوم عکس شهدای ساری 90 درصد پیشرفت داشته و آماده چاپ است، بیان کرد: 150 عکس فاخر دفاع مقدس هم جمع‌آوری و تبدیل به آلبوم می‌شود.

این مسؤول در پایان به برگزاری 12 همایش علمی اشاره کرد و افزود: یادمان شهدای گمنام در سطح استان در حال ساخت است.