جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

فارس قهرمان مسابقات شوتوکان کاراته کشور شد/ مازندران به مقام سوم رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

فارس قهرمان مسابقات شوتوکان کاراته کشور شد/ مازندران به مقام سوم رسید

مسؤول سبک شوتوکان کاراته مازندران گفت: با پایان دهمین دوره مسابقات قهرمانی کاراته شوتوکان JSKA کشور که به مدت سه روز در آمل برگزار شد استان‌های فارس، تهران و مازندران به ترتیب به رده‌های اول تا سوم دست یافتند.

فارس قهرمان مسابقات شوتوکان کاراته کشور شد/ مازندران به مقام سوم رسید

زهرا کیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: دهمین دوره مسابقات قهرمانی کاراته شوتوکان JSKA کشور به مدت سه روز در استان مازندران به میزبانی شهرستان آمل برگزار شد.

وی افزود: این رقابت‌ها از عصر روز چهارشنبه هفته گذشته در مجتمع ورزشی دانشگاه شمال آغاز شده و شب گذشته به کار خود پایان داد.

مسؤول سبک شوتوکان کاراته JSKA مازندران بیان کرد: این دوره از مسابقات با نام و یاد شهدای مدافع حرم استان دنبال شد که در آن بیش از یک‌هزار و 500 ورزشکار از سراسر کشور شرکت داشتند.

این مسؤول با اشاره به برگزاری رقابت‌ها در دو بخش کاتا و کومیته، خاطرنشان کرد: ورزشکار، سرپرستان، مربیان و خانواده‌های ورزشکاران از 29 استان کشور در دهمین دوره مسابقات شوتوکان کاراته بانوان کشور شرکت داشتند و شاهد سطح کمی و کیفی بالایی از رقابت‌ها بودیم.

کیانی با اعلام اینکه نفرات برتر رده‌های سنی مختلف با نظر کادر فنی مسابقات خود را برای رقابت‌های بین‌المللی کاراته شوتوکان ازروم ترکیه که نیمه دوم مردادماه برگزار می‎‌شود آماده می‌کنند، خاطرنشان کرد: این رقابت‌ها سبب همدلی و همزبانی به همراه رقابت سالم و نزدیک شدن افکار ورزشی شده است.

مسؤول سبک شوتوکان کاراته JSKA مازندران این رویداد ورزشی را از بزرگ‌ترین رویدادهای ورزشی کاراته کشور در مازندران دانشت و یادآور شد: رقابت‌ها در دو سالن بر روی تاتامی به صورت همزمان برگزار شد که در بخش کاتا بیش از 600 ورزشکار با هم رقابت داشتند.

این مسؤول بیان کرد: در پایان این رویداد در مجموع چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان تیم‌ استان فارس به مقام قهرمانی رسید و تهران نائب قهرمان شد.

کیانی یادآور شد: مازندران با مجموع 161 مدال رنگارنگ شامل 42 طلا، 52 نقره و 67 برنز به جایگاه سوم مسابقات دست یافت.

وی با اشاره به اینکه در رده رده سنی نونهالان استان فارس قهرمان شده و استان‌ تهران نائب قهرمان شد، اظهار کرد: مازندران در این رده به جایگاه سوم رسید.

مسؤول سبک شوتوکان کاراته JSKA مازندران بیان کرد: در رده سنی نوجوانان استان‌های تهران، فارس و کرمان رده‌های اول تا سوم را از آن خود کردند و در رده سنی جوانان هم استان‌های فارس، تهران و آذربایجان شرقی به ترتیب اول تا سوم شدند.

این مسؤول ادامه داد: تهران در رده سنی بزرگسالان قهرمان شده، تیم استان آذربایجان شرقی نائب قهرمان شد و اصفهان به مدال برنز دست یافت.

کیانی گفت: در آیین افتتاحیه مسابقات مسؤولان کشوری، استانی و شهری حضور داشتند که تیم‌های 29 استان رژه داشته و برنامه‌های کاتا و کومیته توسط برخی از ورزشکاران به نمایش درآمد.