سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

فاجعه منا هیچ‌گاه از حافظه ملت ایران محو نمی‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فاجعه منا هیچ‌گاه از حافظه ملت ایران محو نمی‌شود

امام جمعه محمودآباد گفت: فاجعه سال گذشته سرزمین منا هیچ‌گاه از حافظه ملت ایران محو نمی‌شود.

فاجعه منا هیچ‌گاه از حافظه ملت ایران محو نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از محمودآباد، حجت‌الاسلام سیدداود موسوی در خطبه‎های این هفته نماز جمعه محمودآباد، با توجه به سالروز شهادت رئیس علی دلواری و روز مبارزه با استعمار انگلیس، اظهار کرد: تاریخ انگلیس در کشور ما، تاریخی ننگین همراه با خیانت و دست‌اندازی است و از آغاز حکومت مرکزی در کشورمان، همواره غربی‎ها و به‌ویژه انگلیسی‎ها نقش استعمارگر و مداخله‎گر را عمل کرده و آنچه برای آنها مهم بوده، سرسپردگی و حفظ منافعشان در این کشور بوده و عقب‌افتادگی چند قرنی این کشور حاصل جنایات و خیانت‎های استعمار پیر بوده است.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز این ملت هرگز خاطره خوشی نداشته و در همه مقاطع دست پلید این روباه پیر در پشت همه توطئه‎ها بر علیه این ملت وجود داشته و غربی‎ها هیچ‌گاه نسبت به انقلاب‎های مستقل و آزادی بخش نگاه مثبتی نداشته، بلکه با توطئه و خیانت از پشت خنجر زده‎اند.

امام جمعه محمودآباد با اشاره به در پیش رو بودن روز ازدواج، تصریح کرد: ازدواج امام علی(ع) و فاطمه زهرا(س) در متن خود الگویی برای پیروان آن حضرت بوده و پیروان مکتب اهل بیت(ع) باید در عمل به آن پیشقدم باشند چون در این ازدواج ساده و بی‌پیرایه و الهی جزء عشق و محبت و ایستادگی و حمایت در کنار هم، اخلاص و خدامحوری بر آن حاکم بوده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: نگاه به آسیب‎های فراوان موجود در جامعه و آسیب‎های جدی اجتماعی امروز همه و همه موید این است که جامعه اسلامی از ازدواج مورد نظر شرع و اولیاء دین فاصله گرفته و چشم وهم چشمی و تشریفات بلای خانمان‌سوز را در مقابل خانواده‎ها گذاشته که موج جوانان بدون همسر و موج تهدیدکننده دعوا‎های بعد از ازدواج ،خطرات فاحشی را مقابل مردم قرار داده و توطئه‎های فرهنگی دشمنان اسلام و ملت ایران در دامن زدن به بی‌بندوباری‎ها، طلاق و مفاسد پیرامون خانواده‎ها نقش به‌سزایی دارد.

موسوی درباره سالگرد شهدای حج خونین سال 1366 و جنایات آل‌سعود، گفت: آل‌سعود که دست پلیدشان از آغاز پیدایش تاکنون در خون بی‌گناهان و ملت‎های مسلمان و مخالف سلطه وهابی‎ها، آلوده بوده که نمونه آن به خاک و خون کشیدن حجاج ایرانی در مراسم برائت از مشرکین در سرزمین امن الهی بوده که خلاف نص صریح قرآن بوده و چند صد نفر از حجاج در لباس احرام را قتل عام کرده و مورد هتک حرمت قرار دادند.

وی تصریح کرد: این فرقه سفاک و خشک مغز که نام خادم الحرمینی را با خود یدک می‎کشد در عین بی‌کفایتی در همه مقاطع در ایذاء و اذیت مسلمانان نقش همه‌جانبه داشته و منازعات امروز منطقه حاصل جنایت این دودمان متحجر و فاسد بوده که فاجعه سال گذشته سرزمین منا هیچ‌گاه از حافظه ملت ایران محو نمی‌شود.

امام جمعه محمودآباد به مناسبت روز تعاون و سیاست‎های این وزارتخانه در تولید و اشتغال برای جامعه، افزود: تعاونی‎ها به‌عنوان شبکه گسترده‎ای از افراد فعال در یک مجموعه اقتصادی و انسانی همواره از مهم‌ترین ارکان ثمربخشی تلاش‌ها و اراده‎های دست‌جمعی بوده و در قانون اساسی ما نیز یکی از مهم‌ترین مسؤول اقتصادی کشور بوده و برای درمان بیکاری در کشور و ضمانت بخشیدن به اشتغال پایدار باید به تعاونی‌ها رسیدگی همه‌جانبه صورت گیرد.

این مسؤول ادامه داد: حوزه‎های ذیربط به حمایت از این بخش باید بدور از شعار به تشکل بخشی واقعی برای تعاونی‎ها اقدام کرده و در کنار سرمایه‌گذاری اعضای تعاونی‌ها نقش دولت و بنگاه‎های بزرگ اقتصادی باید دقیقاً عملیاتی و در چنین شرایطی به تولید داخلی و تحرک نیروهای خلاق داخلی و ایجاد امید در بدنه جوان و جویای کار کشور ، امید بیشتری تزریق کرد.

موسوی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب با عدم اعتماد به آمریکا در هر نوع مذاکره‌ای با احزاب حاکم در آمریکا که مظهر اقدامات خلاف اخلاق در کشورهای منطقه بوده و به دفاع از تروریست‌ها و گروه‌های مردم‌کُش و جنایت‌کار و عدم صداقت در مقابله با ناامنی در کشورهای منطقه بوده و این را خلاف مصالح کشور دانسته و با اظهار مسرت از پیشرفت‌ها بر ارتباط منظم این پیشرفت‌ها با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان توصیه کردند.

وی درباره سیل و طوفان در سحرگاه امروز در شهرستان خطاب به مسؤولان شهرستان، گفت: باید در حوادث و بحران‌های احتمالی با آمادگی کامل در صحنه حضور داشته باشید تا برای کمک به مردم مشکلی پیش نیایید.