جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

غزه و فلسطین قطعه‌ای از پیکره اسلام هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

غزه و فلسطین قطعه‌ای از پیکره اسلام هستند

حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی‌لایینی در خطبه‌های نماز جمعه نکا افزود: بیمه نیاز امروز بشر است و زندگی بدون پشتوانه بیمه با مخاطرات فراوان روبرو می‌شود.

وی اظهار داشت: صنعت بیمه باید روان‌تر از زمان حال به جامعه خدمات ارائه کند تا همه بتوانند هر چه بهتر از این بیمه برخوردار شوند.

خطیب جمعه نکا همچنین با اشاره به روز جهانی معلولان خاطر نشان کرد: معلولیت یک نوع امتحان الهی است که برخی از افراد از برخی از نعمت‌ها محروم مانده‌اند و باید برای شکوفایی و رشد همه جانبه خود تلاش کنند.

محمدی‌لایینی ادامه داد: برخی از معلولان ما دارای استعدادهای نهفته فراوان هستند که باید شکوفا شوند و با هنرورزی این استعدادها را شکوفا کنند.

وی همچنین با اشاره به روز جهانی ایدز از این بیماری به عنوان بیماری خطرناک و خاموش نام برد که همه مردم باید مراقب باشند و کسی از تیررس این بلا در امان نیست چرا که کوچک‌ترین بی‌احتیاطی می‌تواند این مشکل را ایجاد کند و در این رابطه باید نظارت دولت و نهادها بر مراکز درمانی، بهداشتی، دندان‌پزشکان و... همه جانبه باشد.

امام جمعه نکا اضافه کرد: در اقدام دیگر در پیشگیری از ایدز باید هر فردی بر خود نظارت اخلاقی داشته باشد و اگر اخلاق اسلامی رعایت شود، هیچ ترس و وحشتی نیست و در این رابطه باید بدانیم بیماران ایدزی بیمار هستند و مجرم نیستند و باید برای رفع بیماری آنان تلاش شود.

وی همچنین با اشاره به پیروزی غزه در جنگ با اسرائیل اظهار داشت: حمایت ما از فلسطین و غزه به این دلیل است که غزه و فلسطین قطعه‌ای از پیکره اسلام هستند و ما باید با اتحاد و همبستگی اسلام و قدس شریف را نجات دهیم.

محمدی‌لایینی با تاکید بر رعایت تقوا و دینداری در دنیا افزود: همه ما باید برای تطهیر شدن از گناهان توبه کنیم، چرا که استغفار انسان را شستشو می‌دهد.

وی گفت: خداوند دارای رحمت بی‌پایان است و دست رد بر روی هیچ گناهکار توبه کاری نمی‌زند و باید در اولین زمان از گناهان توبه کنیم و پاک به درگاه خداوند برویم.

امام جمعه نکا در پایان گفت: خداوند در برخی از موارد جمعیتی را بر اثر گناهان هلاک کرده و به عذاب الهی می‌رساند و باید در این رابطه هوشیار باشیم و با گناهان خود موجبات هلاکت خود و جامعه را فراهم نکنیم.