جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

غرق شدن 857 نفر در مازندران طی 5 سال - نمایش محتوای خبر

 

 

غرق شدن 857 نفر در مازندران طی 5 سال

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در مدت پنج سال(90 الی 94)، 857 نفر بر اثر غرق‌شدگی در مازندران جان باختند.

غرق شدن 857 نفر در مازندران طی 5 سال

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی اظهار کرد: هرساله با فرارسیدن فصل گرما هموطنان بسیاری برای گردشگری و استراحت در دامنه کوه و سواحل دریا به مازندران سفر می‌کنند که برخی از آنها بازگشت خوشی ندارند.

وی با اشاره به اینکه شنا در خارج از طرح‌های دریا بدون در نظر گرفتن عمق و وسعت آن، عدم آشنایی با فن شنا، عدم آگاهی از تفاوت شنا از دریا و استخر از دلایل بروز حادثه برای گردشگران است، افزود: از ابتدای سال 90 تا 94، تعداد فوتی‌های ناشی از غرق‌شدگی در دریا، رودخانه، آب‌بندان و استخر 857 نفر بوده که از این تعداد 767 نفر مرد و بقیه زن هستند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران تصریح کرد: شهریورماه با 482 نفر، تیر با 328 نفر و مرداد با 240 نفر بیشترین ماهی بود که غرق‌شدگی در آن اتفاق افتاد.

این مسؤول ادامه داد: در سال گذشته 116 نفر (103 مرد و بقیه زن) در مازندران غرق شدند که 94 نفر در دریا و بقیه در رودخانه، استخر و آب‌بندان‌ها هستند.

وی گفت: با توجه به اینکه بیشتر غرق‌شدگان از قشر جوان، غیربومی و مسافر هستند، به نظر می‌رسد اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی درباره نحوه استفاده مطلوب و ایمن از دریا نیاز به عزم ملی در سراسر کشور دارد و تلاش مسؤولان استانی به تنهایی چاره‌ساز نیست.