جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

غرقی‌های دریای مازندران به 70 نفر رسید/ ادامه طرح‌های دریا تا 2 مهرماه - نمایش محتوای خبر

 

 

غرقی‌های دریای مازندران به 70 نفر رسید/ ادامه طرح‌های دریا تا 2 مهرماه

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه امسال طرح‌های دریا تا دوم مهرماه پابرجاست، گفت: از شروع طرح‌های دریا تاکنون 70 نفر در دریای مازندران غرق شده‌اند.

غرقی‌های دریای مازندران به 70 نفر رسید/ ادامه طرح‌های دریا تا 2 مهرماه

عیسی قاسمی‌طوسی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: از شروع طرح‌های سالم‌سازی دریا تا امروز 70 نفر در دریای مازندران غرق شده‌اند.

وی با بیان اینکه 6 نفر از غرقی‌ها زن و بقیه مرد هستند، افزود: 70 غرقی مجموع غریق در داخل و خارج طرح است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با اشاره به کاهش 12.5 درصدی  غریق در دریای استان، خاطرنشان کرد: در چند روز اخیر دو کودک در شهرک‌های خصوصی شهرستان بابلسر غرق شدند که جسد هر دوی آنها از آب بیرون کشیده شد.

وی با اعلام اینکه امسال طرح‌های سالم‌سازی دریا تا دوم مهرماه برپاست، یاد آور شد: طرح‌های دریا سال‌های گذشته تا 31 شهریور بوده که امسال به دلیل تعطیلات عید غدیر تا دوم مهرماه ادامه دارد.

این مسؤول درباره حقوق ناجیان غریق، بیان کرد: حقوق مردادماه ناجیان غریق از طریق منابع استانی واریز شده و هنوز هیچ اعتباری از سوی وزارت کشور پرداخت نشده است.

قاسمی‌طوسی طرح‌های سالم‌سازی را 95 طرح عنوان کرد و افزود: از مسافران و مردم می‌خواهیم تا در روزهای پایانی سال به دلیل طوفانی بودن هوا و مواج شدن دریا از شنا در خارج از طرح خودداری کنند.

وی در پایان با اشاره به فعالیت یک‌هزار ناجی در طرح‌های سالم‌سازی دریا، گفت: چادرهای طرح‌های سالم‌سازی که به دلیل طوفان دچار خسارت شده بودند بازسازی شده‌اند.