جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

غرب مازندران درتاسوعا وعاشورا کاهش شدید دما وبارندگی شدید خواهد داشت - نمایش محتوای خبر

 

 

غرب مازندران درتاسوعا وعاشورا کاهش شدید دما وبارندگی شدید خواهد داشت

'اسحاق حمیدی' روز شنبه به خبرنگار ایرنا، گفت: براساس پیش بینی های انجام شده با توجه به ورود یک سیستم ناپایدار از فردا عصر به غرب مازندران کاهش شدید دما، بارندگی شدید و وزش باد همراه با رعد و برق را شاهد خواهیم بود.

وی افزود:با فعالیت این سامانه بارشی از عصر یکشنبه، دمای هوا بیش از 10 درجه سانتی گراد کاهش خواهد یافت که این وضعیت موجب بارش برف در بالا دست و ارتفاعات منطقه خواهد شد.

وی تصریح کرد: با ورود این سیستم وزش باد با سرعت شدید حدود 60 کیلومتر به وی‍ژه در ارتفاعات که روز دوشنبه غرب مازندران فرا می گیرد، موجب مواج و طوفانی شدن دریای مازندران خواهد شد که لازم است که شناورهای تفریحی، ماهیگیری از تردد در دریای خزر خودداری کنند.

حمیدی گفت: به دلیل بارش شدید آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‏ ها در غرب استان دور از انتظار نیست که نیازمند آمادگی لازم برای اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: بارندگی ها در روزهای دوشنبه و سه شنبه از شدت بیشتری برخوردار است که از عصر پنجشنبه به تدریج از این سیستم ضعیف خواهد شد.

سرپرست هواشناسی نوشهر گفت: هم اکنون دمای هوا در سیاه بیشه 12 درجه، بلده 7، بخش کجور 11 و نوشهر 16 درجه سانتی گراد بالای صفر است.

{jcomments off}