غربت آفتاب

عنوان ویژه برنامه شهادت  امام موسی کاظم (ع) ،به تهیه کنندگی بهمن یدالهی است که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (23و 24 اردیبهشت) از ساعت 17 به مدت 90 دقیقه بصورت زنده از صدای شبکه طبرستان پخش می شود.
اى باب گشوده خدا بر جوائح مردمان و اى رشته پيوند زمين و آسمان! نامت كليد گشايش گره‏هاى فرو بسته و يادت، مايه آرامش دل‏هاى شكسته است. نامت، نردبان صعود دعاهاى مرفوع و يادت پلكان نزول اجابت منصوب است ... تو را با زبان نياز مى‏خوانيم با دلى پر سوز گداز به امداد اين دست هاى خسته...
اى گرداب خشم و غضب را «كاظم»! اى طوفان هاى اندوه را «صابر»! اى بر هدايت خلق خدا «امين»! سلام بر تو اى صاحب «احسان عام» و «گذشت خاص» سلام بر تو اى زندانى بزرگ بصره و بغداد!... سلام بر تو كه شب‏هاى سياه را به چراغ ذكر و دعا به سپيده سحرى پيوند مى‏زدى! سلام بر تو و بر گام‏هاى مجروح بسته به رنجيرت!
حضرت امام موسى بن جعفر (عليه السلام)، معروف به كاظم و باب الحوائج و عبد صالح در روز يكشنبه 7 صفر سال 128 قمرى در روستاى «ابواء»، دهى در بين مكّه و مدينه، متولّد گرديد.
نام مادر آن حضرت، حميده است. آن حضرت در 25 رجب سال 183 قمرى، در زندان هارون الرّشيد عبّاسى در بغداد، در 55 سالگى به دستور هارون مسموم گرديد و به شهادت رسيد. مرقد شريفش در كاظمين، نزديك بغداد، زيارتگاه شيفتگان حضرتش مىباشد.
بحث کارشناسی-گزارش-مهمان تلفنی-مداحی و مراثی و ....از آیتمهای این برنامه است.

 

 

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده:بهمن یداللهی
گویندگان:زری قاسم نژاد-محمد رئیسیان
نویسنده:مهدی اوشیب نتاج
گزارشگر:سلمانپور-دلدار
صدابردار:میر قربان نژاد

تاریخ تولید: 1394


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو