جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

عید مبعث - نمایش محتوای صدا

 

 

عید مبعث

Loading the player...
عید مبعث

ویژه برنامه ای  به مناسبت بعثت حضرت محمد(ص) ،باساختار ترکیبی ساده به تهیه کنندگی خانم هنگامه داوودی می باشد که پنجشنبه ساعت 16:15 از صدای مرکز ازندران پخش می شود.
آن شب ، شب بیست و هفتم رجب بود . محمد غرق در اندیشه بود که ناگهان صدایی گیرا و گرم درغار پیچید : بخوان! بخوان به نام پروردگارت که بیافرید ، آدمی را از لخته خونی آفرید ، بخوان که پروردگار تو ارجمندترین است ، همو که با قلم آموخت ، و به آدمی آنچه را که نمی دانست بیاموخت.
لبریز دلشوره و اضطراب و شوقی که بار دیگر، همان صدای صمیمی می خواندت که: بخوان…! می خواهی بخوانی؛ تمام جانت را بر زبانت جاری می کنی تا هم کلام با صدا، تکرار کنی. لب وا می کنی تا برای اولین بار، بخوانی؛ و می خوانی با تمام وجود، به نام پروردگار آفریننده؛ می خوانی به نام… می خوانی…نه تنها غار حرا، که کوه نور هم دور سرت می چرخد. طنین صدایت در کوه می پیچد. کوه، شروع به لرزیدن می کند. زمین به احترام تو برمی خیزدحتی غار هم دیگر طاقت برپا ایستادن ندارد. دیوارهای غار، دهان می گشایند و با تمام وجود ـ اگرچه پر از اضطراب ـ با تو می خوانند…. پیراهنت، خیس از عرق هیجان می شود. هیچ واژه ای بر زبانت به آسانی نمی چرخد. مقرب ترین فرشته، سلام خداوند را برای تو آورده است.
پخش سرود –معرفی شاعر(عاشقانه ها)روایت-گزارش-گفتگو و ...از آیتمهای این ویژه برنامه می باشد.


 

تاریخ تولید: اردیبهشت 95

گوینده:مریم دلفانی
نویسنده:نتاج
گزارشگر:امیری
گویندگان آیتمی:حمزه نژاد-میلاد شوکائیان
صدابردار:نژاد احمدپربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو