سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

عید قربان روز وحدت مسلمین جهان و ترویج فرهنگ تسلیم و بندگی است - نمایش محتوای خبر

 

 

عید قربان روز وحدت مسلمین جهان و ترویج فرهنگ تسلیم و بندگی است

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران ، حجت الاسلام ' ناصر شکریان ' در آستانه عید قربان با بیان اهمیت بزرگداشت اعیاد قربان و غدیر بیان داشت :

روز عید قربان روز وحدت مسلمین جهان و ترویج فرهنگ توحید ، تسلیم و بندگی و تقویت باورهای دینی است .

وی افزود : این یکپارچکی از مهمترین عوامل ترس استکبار جهانی است که مسلمین باید این فرصت الهی را مغتنم بشمارند.

وی ادامه داد : عید قربان عید بندگی و تسلیم در برابر خداوند است و این بدان معناست که انسان در هر شرایطی باید خود را عبد خالص خداوند بداند و از فرمان الهی اطاعت کند.

وی با اشاره به مفهوم عید افزود: در روایتی از امیر المومنین علی (ع) آمده است که : هر روزی که انسان در آن به زشتی آلوده نگردد آن روز عید است چرا که زشتی ایفاگر نقش اول در زمینه سازی فساد و بروز کینه و نفاق در میان انسان ها است و سبب از بین رفتن آرامش درونی و بیرونی انسان ها می گردد و این با معنای عید که سمبل آرامش به شمار می آید در تضاد است .

شکریان با بیان این که تسلیم در مقابل خداوند مراتبی دارد، اظهار داشت: حد نهایی تسلیم شدن در برابر خداوند قربانی کردن و از خودگذشتگی و دادن جان بدون قید و شرط و اما و اگر است .

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران ادامه داد : زمانی که در سرزمین منا حیوانی در روز عید قربان به دست حجاج مسلمان ذبح می شود و نغمه روحانی 'بسم الله وجهت وجهی للذی فطر السموات والارض' طنین انداز می شود ، یادآور امتحان سختی است که حضرت ابراهیم (ع) و فرزندش اسماعیل (ع) خالصانه و پیروزمندانه از آن سربلند بیرون آمدند. 

{jcomments off}