جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

عید غدیر پرده‌برداری از تجلی قهرمان صحنه‌های اسلام است - نمایش محتوای خبر

 

 

عید غدیر پرده‌برداری از تجلی قهرمان صحنه‌های اسلام است

امام جمعه بابل با اشاره به اینکه زنده نگه داشتن عید غدیر بر همه شیعیان فرض است، گفت: عید غدیر پرده‌برداری از تجلی قهرمان صحنه‌های اسلام است.

عید غدیر پرده‌برداری از تجلی قهرمان صحنه‌های اسلام است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از بابل، حجت‌الاسلام حسن روحانی در جلسه شورای اداری این شهرستان، اظهار کرد: اگر در جلسه شورای اداری جلسه غدیر برگزار می‌شود به سبب عظمت مسئله غدیر است.

وی با اشاره به اینکه جای تأثر دارد استقبال از غدیر کم رنگ‌تر از استقبال از عید نوروز در جامعه اسلامی است، افزود: عید نوروز تنها بهار زیبایی طبیعت است در حالی که عید غدیر، عید عزت شیعیان بوده و هیچ موضوعی به اندازه امر ولایت و اهل بیت (ع) اهمیت ندارد.

امام جمعه بابل با بیان اینکه خداوند به برکت ولایت به ملت ایران عزت بخشید، تصریح کرد: اگر عزتی در دفاع مقدس کسب شد در سایه برکت ولایت بوده است که در رأس کشور قرار گرفته است.

این مسؤول خواستار تشکیل ستاد غدیر در مجموعه ادارات بابل شد و خاطرنشان کرد: باید پرچم سرافراز غدیر در تمام ادارات برافراشته شود.

روحانی ادامه داد: نزدیک به دو دهه است که از سوی بخشداری، شوراها و دهیاران با همکاری ائمه جماعت مراسم باشکوه غدیر در شهرستان برگزار می‌شود که انتظار داریم امسال به نحو شایسته‌تری انجام گیرد.

وی با اشاره به نقش مهم سپاه و پایگاه‌های بسیج در برگزاری مراسم غدیر، یادآور شد: انتظار ما از نهادهایی چون کمیته امداد، جهاد سازندگی، سپاه و پایگاه‌های بسیج بیشتر است.

رئیس بنیاد غدیر بابل با اشاره به اینکه از وظایف شهرداری آذین‌بندی و زینت شهر در عید غدیر است تا آثار زینت و زیبایی غدیر در چشم مردم جلوه‌گر شود، افزود: از زمانی که امر ولایت حضرت علی (ع) مطرح شد دشمنی بسیاری رخ داد که تا کنون نیز شیعه و ولایت حضرت زیر فشار هستند لذا زنده نگه داشتن این مناسبت‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و بر همه شیعیان فرض است.

این مسؤول ادامه داد: دستگاه‌های خدمات‌رسان می‌توانند به برکت روز عید غدیر تخفیف ویژه‌ای در عوارض داشته باشند تا انس و الفت بین مردم و اهل بیت (ع) بیشتر شود که این اقدام فرهنگی می‌تواند آینده فرد و جامعه اسلامی را تحت شعاع قرار دهد.

وی یادآور شد: اداره ورزش و جوانان نیز در این ایام با برگزاری مسابقات ورزشی، تجلیل از قهرمانان به‌ویژه قهرمانان المپیک، سادات و کسانی که نامشان متبرک به نام حضرت علی (ع) است، این عید عظیم را به کام ورزشکاران شیرین‌تر کنند.

امام جمعه بابل با بیان اینکه روز عید غدیر پرده‌برداری از فضایل حضرت علی (ع) در همه حوزه‌ها است، خاطرنشان کرد: حضرت علی (ع) قهرمان صحنه‌های اسلام بود که در غدیر تجلی ویژه یافت.

  1. روحانی با تقدیر از خدمات ارزنده دکتر مصطفی دلشاد مولف 30 کتاب ارزنده در خصوص حضرت علی (ع) و کتاب سیره نبوی در سه جلد، گفت: به‌زودی تفسیر قرآن این مؤلف نیز به بازار عرضه می‌شود.