جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

عَیدیْ نو سال - نمایش محتوای صدا

 

 

عَیدیْ نو سال


تهیه کننده: رمضان کریمی نیا
دستیار تهیه : سامی یوسفی
نویسنده متن برنامه: لطف‌الله سعیدی‌فر - مجید محمدی سهراب تورانی و  ...
نویسندگان نمایش: اقای قاسم‌زاده، خانمها مکاری  اسداللهی و ...
بازیگران نمایش : بازیگران واحد نمایش رادیو
صدابردار و افکتور نمایش : صدابرداران تولید
گویندگان : محمد محمدخانی ، معصومه همتی 
گزارشگران: سلمانپور و علی‌نژاد 
صدابرداران برنامه : شهرام حق شناس ، سامی یوسفی ، علیرضا میرقربان نژاد ، احمد حسن نژاد ، خانم رقیه محسن تبار  
هماهنگی وارتباطات : هماهنگی و ارتباطات رادیو
ساخت ووله  و بخشهای ایتمی :  مجید محمدی - مبین بوی افراز- رمضان کریمی نیا

ویژه‌ برنامه عصرگاهی نوروز درقالب ترکیبی- نمایشی با لهجه محلی ، به تهیه کنندگی رمضان کریمی نیا است که از 26 اسفند 96 الی 13 فروردین هر روز از ساعت 17 به مدت 90 دقیقه  به صورت زنده پخش می شود.
راديو به‌عنوان رسانه‌اي فراگير، كه مي‌تواند نقش بسيار مهمّي در راهبري جامعه به سوي اهداف مورد نظرِ اجتماعي، سياسي، فرهنگي و اقتصادي داشته باشد، بايد با برنامه‌ريزي دقيق در امور برنامه‌سازي، اين نقش را در بهترين وجه، ايفا نمايد. بنابراين برنامه‌سازان اين رسانه‌ي كارآ، برآنند تا با در نظر گرفتن شرايط اجتماعي، مقتضيات زماني و نيازهاي مخاطبين خود، برنامه‌هايي شايسته‌ي شان و باور مخاطبان خود ارايه نمايند. برنامه‌ي «عیدی نو سال» يكي از برنامه‌هايي است كه در عصرهای نوروز 97 ، با هدف سرگرمي و نيز شناساندن مناطق گردشگري و ارائه اطلاعات مورد نياز مسافران و میهمانان نوروزي، بر آن است تا ميزبان خوبی براي مهمانان نوروزي مازندران باشد.
بِهارِ ماه، هِوا تیم تیمِ وارِش
نیشرمه نالِ بِن، شو تا صِوایی
  تی‌تیِ لینگِ رَج رِ هادی‌اِم خِش
دلِ خواهوونی، تِ نرمِ نِواجِش

نوروز آغاز یک سال جدید و نوروز پیام آور بیداری و زایش زمین است ، در نوروز لاله‌های خوش‌عِذار و نرگس و ریحان و گُل‌های دشتی، همزمان جوانه می زنند و ترانه عشق را به همه ازرانی میدارند ، نواي نی شنيده مي‌شود كه همنوا با باد و باران و بهار، از ناي نوازنده‌ي بیداری دشت، گوش جان ميهمانان نوروزي را آکنده از صلاي عشق مي‌سازد. جهان زیباتر میشود تا همه مست اواز خوش زندگی شوند  ، 
در اين سرايش سبزِ زمين، كه انسان از هجوم سخت زمستان به دامن گرم و فراخ و زيباي بهار پناه مي‌برد، استان مازندران خوانی به وسعت سینه مردمانش میگستراند تا میزبان ]نانی باشد که تکه ای از بهشت الهی را با همه وجود خود لمس میکنند مازندران باز هم میهمان دارد چون هر روز ، پس همه باید در تلاش و تکاپو باشند کوه ها ، جنگل ها، مرغزارها و پنجره ای که رو به دریاست بله رادیو مازندران رسانه همراه زندگی در آغازین روزهای بهار هزار و سی صد و نود و هفت با «عیدی نو سال» پیام رسان آن نواي روح‌انگيز ني، كه از ناي ناپيداي دشت، گوش جان ميهمانان نوروزي را آکنده از صداي عشق مي‌سازد ، است . 


آیتمهای برنامه : متن ، گزارش ، مسابقه پیامکی ، وله های بهاری ، معرفی استانهای دیگر، موسیقی و ... .
 

سال تولید: سال 1396


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو