جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

عَیدی نو سال - نمایش محتوای صدا

 

 

عَیدی نو سال

تهیه کننده:فرهاد قلی نژاد

ویژه‌برنامه عصرگاهی نوروز درقالب ترکیبی-نمایشی ،به تهیه کنندگی فرهاد قلي‌نژاد است که از 28 اسفند 95 الی 14 فروردین هر روز از ساعت 17 به مدت 120 دقیقه  به طور زنده پخش می شود.

طبیعت دوباره می‌روید، بهار مي‌آيد، سال، نو می‌شود، در اين سرايش سبزِ زمين ، استان مازندران به‌عنوان يكي از استان‌هايي كه داراي طبيعت زيبايي است، مورد توجّه و گذر مسافران و ميهمانان نوروزي قرار مي‌گيرد. از اين جهت لازم است تا رسانه‌هاي فراگيري چون راديو، با برنامه‌ريزي مدوّن و اثرگذار، نقش بسيار پررنگي در ميهمان‌نوازيِ مسافران داشته باشد. به‌خصوص از اين جهت كه تردد بسياري از مسافران با اتومبيل‌هاي شخصي مي‌باشد، نقش راديو به‌عنوان تنها رسانه‌ي قابل دسترسي، اهميّت دو چنداني خواهد داشت تا آن نواي روح‌انگيز ني، كه از ناي ناپيداي دشت، گوش جان ميهمانان نوروزي را آگنده از صداي عشق مي‌سازد، همان «راديو» باشد. 

   راديو به‌عنوان رسانه‌اي فراگير، كه مي‌تواند نقش بسيار مهمّي در راهبري جامعه به سوي اهداف مورد نظرِ اجتماعي، سياسي، فرهنگي و اقتصادي داشته باشد، بايد با برنامه‌ريزي دقيق در امور برنامه‌سازي، اين نقش را در بهترين وجه، ايفا نمايد. بنابراين برنامه‌سازان اين رسانه‌ي كارآ، برآنند تا با در نظر گرفتن شرايط اجتماعي، مقتضيات زماني و نيازهاي مخاطبين خود، برنامه‌هايي شايسته‌ي فهم و باور مخاطبان خود ارايه نمايند. برنامه‌ي «عیدی نو سال» يكي از برنامه‌هايي است كه در روزهاي نوروز 96، با هدف سرگرمي و آموزشي و نيز شناساندن مناطق گردشگري و ارائه اطلاعات مورد نياز مسافران و مهمانان نوروزي، بر آن است تا ميزبان مناسبي براي مهمانان نوروزي مازندران باشد.

الف) ویژه برنامه عصرگاهی بهاری که همزمان با آغاز سفرهای بهاری هموطنان عزیز به سرزمین سبز و دیدنی مازندران در ایام نوروز است، درصد بالایی از شنوندگانی را که به دلایل مختلف مخاطب رادیو هستند تحت پوشش قرار مي‌دهد. به ویژه اینکه بسیاری از مسافران با اتومبیلِ شخصی سفر می‌کنند و یکی از کانون‌های رادیو در اتومبیل‌هاست، بنابراين برنامه‌سازي در اين عرصه، دقّت و تنوع و ابتکار عملِ بیشتری را می‌طلبد.

ب) برنامه عصرگاهی در ایام نوروز، در عین این که اوقات فراغت و روزهاي تعطيلي را پُر می‌کند، در تحقق اهداف برنامه و سیاست‌های سازمان، می‌تواند گام‌های مؤثر بردارد.

ج) ویژه برنامه عصرگاهی ایام نوروز علاوه بر کارکرد آموزشی- تربیتی، دارای جنبه سرگرمی متنوّعی نیز بوده و در جهت نشاط در شنوندگان تهیه و ارائه می‌شود.

 

سال تولید: 96


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو