رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

عیدی نوروزی دو هزار و 600 مازندرانی به بیماران نیازمند - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

عیدی نوروزی دو هزار و 600 مازندرانی به بیماران نیازمند

عیدی نوروزی دو هزار و 600 مازندرانی به بیماران نیازمند


مدیر کل انتقال خون مازندران گفت : در 10 روز اخیر سه هزار مازندرانی برای اهدای خون به پایگاه های انتقال خون استان مراجعه کردند که از این تعداد ،دو هزار و 600 نفر موفق به اهدای خون شدند .

عیدی نوروزی دو هزار و 600 مازندرانی به بیماران نیازمند

اسماعیل پوریانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: پایگاه های ثابت انتقال خون بابل ، آمل ، ساری، بهشهر و قائمشهربصورت کشیک درایام نوروز خدمات دهی لازم در خصوص خون گیری از افراد را انجام می دهند .

وی به فعالیت دو اکیپ سیار خونگیری از مردم نوعدوست مازندران در ایام نوروز امسال اشاره کرد و گفت: در 10 روز اخیر دو هزار واحد خون و فرآورده های خونی به مراکز درمانی ارسال شد .

مدیر کل انتقال خون مازندران با اشاره به گردشگر پذیر بودن و بروز تصادفات در استان ونیاز به مصرف خون ، اعلام کرد: خوشبختانه مشکلی در تامین خون مراکز درمانی و نیاز بیماران و مصدومان وجود ندارد .

وی به وجود چهار و 500 بیمار خاص ( تالاسمی ، هموفیلی ، سرطانی و دیالیزی ) و نیاز به مصرف یکصد هزار واحد خون این بیماران گفت : خوشبختانه با توجه به فرهنگ بالای اهدای خون در مردم مازندران سال گذشته نیازی به واردات خون از استان های دیگر نداشتیم .

پوریانی تعداد مراجعه کنندگان به پایگاه های انتقال خون مازندران برای اهدای خون در سال گذشته را 158 هزار و 330 نفر اعلام کرد که از این تعداد 132 هزار نفر موفق به اهدای خون شدند .

وی گفت: همچنین 76 هزار و 300 نفر ازاین افراد بعنوان اهداکننده مستمر و سالی دوبار خون اهدا می کنند .

به گفته مدیرکل انتقال خون مازندران ، ساری ، بابل و آمل بیشترین اهدای خون در سال گذشته را داشتند .

20 پایگاه ثابت و سیار انتقال خون مازندران فعالیت می کنند .