جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

عیدانه - نمایش محتوای صدا

 

 

عیدانه

تهیه کننده : سکینه حسنی 

گویندگان : عظیمه عظیمی ، سید جمال الدین موسوی 

صدابردار : شهرام حق شناس

گزارشگر: ملیحه امیری 

عیدانه ویژه برنامه ای به مناسبت ولادت امام رضا (ع) به تهیه کنندگی سکینه حسنی به مدت 90 دقیقه  بر مبنای ترویج فرهنگ شادی در جامعه و ارج نهادن به اعیاد خاص که در دین ما نسبت به این روز ها اهمیت ویژه ای داده شده است و به صورت ضبطی از صدای مازندران پخش می شود..

سلام بر تو اى امام هشتم، اى فرزند پيامبر و على، اى پاره تن فاطمه اى جگر گوشه حضرت موسى بن جعفر، و اى امامى كه هر لحظه دل هاى ما به شوق ديدار حرم مطهّرت مى تپد، سلام بر تو اى على بن موسى الرضا، و سلام بر پدارن بزرگوارت و فرزندان پاك و معصومت.

حضرت امام رضا عليه السلام شب جمعه يازدهم ذى القعده در سال 148 هجرى در مدينه طيّبه به دنيا آمد، پدر بزرگوار آن حضرت امام هفتم موسى بن جعفر عليه السلام بود و مادر آن حضرت خانمى بود به نام امّ البنين يا تكتم يا نجمه كه هر سه اسم در تاريخ آمده است.

بحث شادی و غم در  جوامع و فرهنگ های مختلف نمود های مختلف داشته و دارد.  با توجه به اینکه جامعه ما جامعه ای  دینی است  و بسیاری از آیین ها و مراسم مهم ما مربوط به مناسبت ها و مناسک دینی است پرداختن به جشن های مذهبی مانند اعیاد  غدیر و مبعث و غیره از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
امام صادق علیه السلام  میفرمایند : خوشا به حال شیعیان ما که در مصیبت ما محزونند و در شادی ما مسرور و  شادند .


هدف طرح:
نگاهی گذرا به تعا لیم دینی نشان می دهد شادی و سر زندگی از آثار ایمان  مذهبی است  چرا که مذهب بر زمینه های  پیدایش شادی سفارش کرده است .
آیتمهای برنامه :

متن ، گزارش ، شاد باشید ، مسابقه تلفنی ، کارشناسی ، گلواژه ، موسیقی و ... .
 

سال تولید: 1398


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو