سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

عیدانه (ویژه ولادت امام موسی کاظم(ع) - نمایش محتوای صدا

 

 

عیدانه (ویژه ولادت امام موسی کاظم(ع)

تهیه کننده :سیده سکینه حسنی
گزارشگر :  ملیحه امیری
گویندگان :  سید جمال موسوی - عظیمه عظیمی
نویسنده:  سیده سکینه حسنی

صدابردار: شهرام حق شناس

عیدانه ویژه برنامه ولادت امام موسی کاظم (ع) به تهیه کنندگی سکینه حسنی ویژه ولادت ساعت ۱۷به صورت ضبطی پخش می شود .

امام موسی کاظم (ع)، در نیمه ماه ذی الحجه در سال 128 قمری در روستای «اَبواء» ، میان مکه و مدینه، متولّد گردید. آن حضرت در سن 20 سالگی ، پس از شهادت پدرش امام صادق (ع) ، مسئولیت هدایت امت اسلامی را بر دوش گرفت. امام در طول 35 سال امامت خویش (سالهای  148 تا 183 ه ق ) به اشکال مختلف ، نظام ایده آل سیاسی و اجتماعی اسلام را برای مردم تبیین می کرد. ایشان با جمع روایات و احادیث و احکام  به احیای سنن پیامبر اکرم(ص) و پدران گرامی خود می پرداخت، و آنچه را که در پدرش، امام صادق (ع)، نظم و استحکام یافته بود را حفظ و تقویت می کرد و در راه انجام وظایف الهی تا آنجا کوشید که جان خود را فدای آن ساخت.

نشاط وشادی  باعث پویایی هر جامعه  و از جمله نیازهای امروزی جامعه ما است . امروزه باید همواره به دنبال بهانه های برای شاد بودن و شاد کردن خود و دیگران باشیم و چه بهانه های بهتر از برگزاری ولادت ائمه معصومین  علیه السلام  و اعیاد خاص که در آن جشنهای شادی بخش زیادی برگزار  می شود .

متن  و گفتار برنامه که با استناد به کتاب های متعدد در زمینه زندگینامه ائمه اطهار ، احادیث و روایات معتبر و نیز با استفاده از کتب ارزنده پارسی ما از جمله حکایات و شعر و ... نوشته  خواهد شد .

همه این موضوعات متناسب با آیات و روایات و احادیث ائمه اطهار و بخصوص  مناسبت آن روز خواهد بود و برای هر کدام از موضوعات شاهد مثال های از بزرگان دین  و آیین خواهیم آورد .

آیتمهای برنامه :گزارش ، نمایش ، با هم بخندیم ،شعر های شادی بخش ، کارشناسی و ... .

سال تولید: 1398


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو