سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

عهدشکنی نشانه ناتوانی آمریکا در جریانات سیاسی است - نمایش محتوای خبر

 

 

عهدشکنی نشانه ناتوانی آمریکا در جریانات سیاسی است

این رفتار آمریکا بیانگر این است که هیچ موقع نمی شود به آمریکا و استکبار اعتماد کرد و نشانگر ناتوانی مقامات آمریکا در مدیریت افکار عمومی، جریانات سیاسی و لابی صهیونستی در داخل آمریکاست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد مهدی راشدی در خطبه های نماز جمعه شهر چالوس افزود: همچنین عهد شکنی نشانگر این است که مقامات آمریکا حتی برای همپیمانان غربی شان هم حرمتی فائل نیستند و این اقدام آمریکا جز بدنامی برای آنان نتیجه ای ندارد.

وی اظهار داشت: دلیل تغییر رفتار ها این است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا با تشکیل جلسه ای اعلام کردند باید توافقنامه از سوی طرفین اجرا شود و مذاکرات و گفتگوها ادامه پیدا کند، بنظر ما هم مذاکره هسته ای و تفاهم نامه به خیر و صلاح ملت ایران بود و هم این عهد شکنی آمریکا به خیر ملت و کشور ما است، زیرا مردم و سایر ملتها بیشتر متوجه می شوند که ایران اهل منطق، گفتگو و تفاهم است و این آمریکا و غرب هستند که قابل اعتماد نیستند و از این به بعد آن کسانی که باید اعتماد سازی کنند طرف غربی است نه ایران.

وی بیان داشت: نکته دیگر رفتار غربیها در مورد کشور مستقل در اکراین است که عده ای را تحریک می کنند تا به بهانه الحاق به اتحادیه اروپا تظاهرات کنند و بعد وقتی مخالفتها علیه دولت زیاد شد، یک عده از مقامات سرشناس غربی به جمع تظاهرات کنندگان در این کشور می پیوندند و آن را دخالت آشکار در امور داخلی یک ملت می نامند و خجالت هم نمی کشند، آنوقت اگر ایران از ظلمی که به ملتهای مسلمان از ناحیه حکومتهای استکباری اعتراض کنند، می گویند ایران دخالت در امور دیگر کشورها می کند.

امام جمعه چالوس در خطبه دوم با بیان اینکه اربعین در فرهنگ شیعه یک ویژگی خاص و مهم دارد گفت: در روایت امام عسگری (ع) زیارت اربعین امام حسین(ع) از نشانه های شیعیان و مومنان شمرده شده است، اینکه در روز اربعین از نقاط مختلف بیش از ده میلیون نفر با پای پیاده بصورت فردی و جمعی به کربلا بروند و با سرور سالار شهیدان تجدید عهد و بیعت کنند، بدون اینکه دست هیچ حکومت و سیاستی در جهت دادن آنان پشت سرشان باشد یک امر مهمی است، خصوصا اینکه احتمال هر گونه خطر هم می دهند و ما باید قدر این موقعیتها را بدانیم و از آن به شایستگی استفاده کنیم.

راشدی نوری با تاکید بر حضور گسترده مردم شریف در مراسم اربعین حسینی که به طور مستقیم از سیمای استانی پخش می شود و همچنین حضور یادواره شهدای فرهنگی استان در چالوس از دست اندرکاران برگزاری این دو مراسم تجلیل و قدردانی کرد.

پیشرفت پروژه های مصوب سف مقام معظم رهبری کند است

وی از بازدید روز گذشته خود و مسئولان شهری از پروژه های مصوب سفر پر برکت مقام معظم رهبری در سال 88 به شهرستان چالوس اشاره کرد و گفت: از مجموعه ورزشی و استادیوم پنج هزار نفره چالوس بازدید شد و حدود 5 سال از تصویب این پروژه ها می گذرد و در میان پروژه های مختلف سفر رهبری دو الی سه پروژه مهم و اعتبار کلان با اینکه بودجه مصوب داشت و تامین اعتبار هم شده بود پس از حدود پنج سال 5 تا8 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که باید اظهار تاسف کرد.

امام جمعه چالوس بیان داشت:  انتظار ما از مجری این پروژه این است که هرچه زودتر این پروژه که هدیه مقام معظم رهبری به جوانان این شهرستان بشمار می رود از این وضعیت بیرون آید و با جدیت ادامه روند احداث آن پیگیری شود.