جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

عملیات احداث نیروگاه زباله سوز نوشهر با 30درصد پیشرفت ادامه دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

عملیات احداث نیروگاه زباله سوز نوشهر با 30درصد پیشرفت ادامه دارد

علی امانی روز جمعه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود :هم اکنون بخشی ازاقدامات برای ساخت این نیروگاه از جمله عملیات خاکبرداری ، تامین برق ، آب و مجوزهای قانونی آن دریافت شده است.

وی اظهارداشت : درزمان حاضر حدود یکصد میلیارد ریال از مجموع حدود 200 میلیارد ریال اعتبارات برآورد شده برای ساخت این نیروگاه تخصیص داده شد که حدود 30 میلیارد ریال آن از محل اعتبار سفرهای پرخیر و برکت رهبری و بقیه نیز مربوط به سفرهای استانی دولت خدمتگزار است.

وی اضافه کرد: هم اکنون حدود 10 میلیارد ریال از این اعتبار به شرکت سازنده تجهیزات نیروگاه پرداخت شده است .

وی تخصیص ندادن بموقع اعتبارات ، مسایل زیست محیطی و وجود موانع برای ورود تجهیزات را ازعمده مشکلات فراروی ساخت نیروگاه و تاخیر درساخت آن دانست .

شهردارنوشهر گفت :براساس قراردادهایی که به تازگی با شرکت سازنده تجهیزات این نیروگاه بسته شده است درآینده نزدیک شاهد نصب تعدادی سوله درمحل اجرای این طرح درمنطقه خواهیم بود باشیم .

امانی جمع آوری ، حمل و دفع غیراصولی زباله دراین شهر را از عمده ترین مشکلات فراروی ارایه خدمات مدیریت شهری در منطقه دانست و برای ساخت هرچه زودتر این نیروگاه از مسوولان نهادهای مرتبط خواستارهمکاری بیش ازپیش شد.

عملیات ساخت نخسین نیروگاه زباله سوزدرآیینی با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و جمعی از مسولان استانی و شهرستانی درماه اردیبهشت سال 90 درمنطقه ˈپلهم کتیˈ این شهرآغاز شد و طبق برنامه زمانبندی قراربود به مدت یکسال ساخته شود.

این نیروگاه با امحای حدود 200 تن زباله درروز درهرساعت توان تولید حدود دومگاوات برق را دارد و طبق برنامه باید زباله های مناطق کلاردشت ، مرزن آباد ، چالوس ، هچیرود و بخش ییلاقی و کوهستانی کجور نیزبرای امحا به این منطقه انتقال داده شود.

به طور میانگین روزانه حدود 250 تن زباله در شهرستان های نوشهر و چالوس واقع درغرب مازندران تولید می شود.

این دو شهرستان در مجموع دارای بیش از 250 هزار نفر جمعیت هستند.