سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

عملیات اجرای روکش آسفالت در محور کندوان آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

عملیات اجرای روکش آسفالت در محور کندوان آغاز شد

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران از شروع عملیات روکش آسفالت سراسری محور ارتباطی کندوان به طول 78 کیلومتر با اعتبار 150 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران، عباسعلی نجفی گفت: راه تاریخی کندوان با قدمت بیش از 70 سال تنها راه ارتباطی زمینی غرب استان بوده و در تمام فصل‌ها و روزهای سال به‌ویژه مناسبت‌ها و تعطیلات برای جابه‌‎جایی بار و به‌ویژه مسافر با وسعتی بسیار گسترده مورد استفاده بهره‌برداران سامانه حمل و نقل جاده‌ای قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: بدون شک توجه به بهسازی و بازسازی گذرگاه دیرپای کندوان که در زیربخش‌های متعدد صنعت حمل و نقل جاده‌ای تأثیرگذار است، نتایجی همچون توسعه گردشگری، اقتصاد محلی و افزایش نشاط اجتماعی را در پی دارد.

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران ادامه داد: این اداره‌کل در راستای برنامه‌ها و اهداف خود در زمینه حفظ و نگهداری رویه راه‌های زیرپوشش خود اقدامات گسترده‌ای را در دستور کار خود داشته که از جمله آنها می‌توان به عملیات روکش آسفالت سراسری محور کندوان با مواد افزودنی نانو(برای نخستین‌بار در سطح محورهای مازندران) اشاره کرد.

نجفی تصریح کرد: با اجرای این شیوه و به‌کارگیری این مصالح، رویه آسفالتی محور علاوه بر طول عمر مفیدتر در مقابل یخ‌زدگی و نفوذپذیری آب و آسیب‌‎های جدی بسیار مقاوم‌تر است.

وی گفت: محور ارتباطی کندوان یکی از سه محور ارتباطی مازندران بوده که این استان را به پایتخت کشور متصل می‌کند.