جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

عملیات اجرایی پتروشیمی مازندران بزودی با حضوررییس جمهوری آغاز می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

عملیات اجرایی پتروشیمی مازندران بزودی با حضوررییس جمهوری آغاز می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ علی احسانی ˈ امروز در مراسم تجلیل از مدیران واحدهای صنعتی و معدنی نمونه مازندران در ساری ایجاد صنایع پتروشیمی را گامی مهم برای حل مشکل بیکاری استان برشمرد.

وی فضا کسب و کار استان را نامطلوب توصیف کرد و افزود : در چنین شرایط سخت تورم، پایین بودن قدرت خرید ، مشکلات نقدینگی و ایستادگی و مقاومت در تداوم تولید صاحبان واحد های تولیدی واقعی استان قابل تقدیر است.

احسانی با بیان اینکه تمامی مشکلات صاحبان واحد های تولیدی ، صنعتی و معدنی مازندران را پذیرا هستم ، گفت : در دولت تدبیر و امید به مشکلات تولید کنندگان بدرستی نگاه شده و بسته حمایتی را تا پایان ماه جاری عملیاتی خواهیم کرد.

وی کنترل تورم و کاهش نرخ آن ، بالا رفتن نرخ رشد اقتصادی و کم شدن سایه سنگین تحریم را از موفقیت های مهم عملکردی دولت یازدهم در یک سال اخیر معرفی کرد و افزود : صاحبان تولید با حفظ آبرو برای تداوم عزت نظام در شرایط سخت اقتصادی به فعالیتشان ادامه دادند و ما ممنون آنان هستیم ، ولی به تدبیر دولت یازدهم در حمایت از تولید امیدوار باشید.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران با بیان اینکه صنعت و معدن استان نسبت به دیگر استان های کشور بسیار عقب مانده است ، اظهار داشت : اینکه بیش از 49درصد اشتغال و شاخص اقتصادی استان در حوزه خدمات باشد ، نشانه بی توجهی به بخش کشاورزی و صنعت است.

وی به نبود نقشه راه برای توسعه صعتی استان اشاره کرد و افزود : امروز بسیاری از واحد های صنعتی در تامین مواد اولیه با کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش مواجه هستند.

او ادامه داد : در بسته حمایتی دولت از تولید به این بخش توجه جدی شده است که جای امیدواری است.

احسانی همکاری صنعت و دانشگاه در مازندران را ضعیف ارزیابی کرد و گفت : ورود سرمایه گذار از استان های دیگر و حتی سرمایه گذاران خارجی به مازندران با مشکلاتی مواجه است که باید حل شود.

روسای انجمن های صنعتی و معدنی مازندران هم در این جلسه مشکلات خود را در زمینه نبود سرمایه در گردش ، مالیات بر ارزش افزوده ، بیمه ، کمبود مواد اولیه و تبادل ارزی تشریح کردند.

در پایان این مراسم که در سالن اتاق بازرگانی مازندران برگزار شد از 38 نفر از صاحبان نمونه واحدهای صنعتی و معدنی ، واحدهای نمونه مشاوره فنی و مهندسی و پیشکسوتان صنعتی و معدنی استان قدردانی شد.