جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

عملیاتی نشدن ضوابط زیست محیطی در واحد های صنعتی نگران کننده است - نمایش محتوای خبر

 

 

عملیاتی نشدن ضوابط زیست محیطی در واحد های صنعتی نگران کننده است

ˈ ناصر مهردادی ˈ امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه محیط زیست مانع توسعه صنعتی استان مازندران نیست ، افزود: به اذغان صاحبان صنعت و مدیران صنعتی 95درصد مشکلات واحد های صنعتی مربوط به کمبود نقدینگی ، مشکلات مالیاتی و تسهیلات بانکی است.

وی با تاکید بر این که تنها پنج درصد مشکلات واحدهای صنعتی مربوط به محیط زیست است ، گفت : نباید محیط زیست را برای تعطیلی واحدهای صنعتی و یا عملیاتی نشدن فعالیت های آنها مقصر معرفی کرد.

مهردادی اظهار داشت : عدم پیشرفت صنعتی مازندران ربطی به محیط زیست ندارد و کارشناسان این اداره کل در صدور مجوزهای صنعتی بیشترین همکاری را دارند.

وی افزود : محیط زیست بر اساس ارزیابی های کارشناسی و به شرط به کار گیری تجهیزات و امکانات نوین مجوز صادر می کند اما اینکه این مجوزها عملیاتی نشده و منجر به اشتغال و تولید نمی شود ، به این اداره کل مرتبط نمی شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: البته هنوز این سووال مطرح است که اولویت توسعه ای استان مازندران در کدام یک از زمینه های گردشگری ، صنعت و معدن ، کشاورزی و یا خدماتی است.

وی گردشگری را مهم ترین و متناسب ترین اولویت توسعه استان مازندران دانست و افزود : الزامات رعایت مقولات زیست محیطی را در استان به صورت جدی پیگیری می کنیم