سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

عملکرد کشتی‌گیران در هند رضایت‌بخش نبود - نمایش محتوای خبر

 

 

عملکرد کشتی‌گیران در هند رضایت‌بخش نبود

غلامرضا نوری‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری افزود: تمامی کشورها از کشتی گرفتن و سرشاخ شدن با ایرانی‌ها ترس و واهمه دارند اما در مسابقات اخیر قهرمانی آسیا کشتی‌گیران ایرانی به موفقیت لازم نرسیدند.

وی با اشاره به ترکیب جوان تیم ملی در این رقابت‌ها تصریح کرد: کشتی ورزش اول کشور است و کسی که در ترکیب تیم ملی روی تشک قرار می‌گیرد باید بداند که برای 70 میلیون ایرانی کشتی می‌گیرد.

دبیر هیئت کشتی مازندران در ادامه اظهار داشت: در این رقابت‌ها جزء داوود گیل نیرنگ در رشته فرنگی سه کشتی‌گیر دیگر مازندرانی در برابر حریفان موفق نبودند.

نوری‌زاده با اشاره به سرمایه‌گذاری کشورهای شرق و جنوب آسیا گفت: برای کشتی ایران بسیار سخت و نگران‌کننده است که کره جنوبی در رشته فرنگی چهار مدال طلا و هند نیز در رشته آزاد با چند مدال طلا بالاتر از ایران قرار گیرد.

وی با انتقاد از نتایج انفرادی و تیمی کشتی‌گیران در هند افزود: امیدواریم که همچون سال‌های گذشته شاهد موفقیت بیشتر کشتی‌گیران ایرانی در ترکیب تیم‌های ملی در رقابت‌های برون‌مرزی باشیم.

نوری‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: موفقیت کشتی آزاد و فرنگی در حالی به دست می‌آید که فدراسیون و هیئت‌های ورزشی استان‌ها همگام و همسو برای رشته ورزشی کشتی تلاش کنند و هیچگونه مشکلی نداشته باشند.

به گزارش فارس، تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی کشورمان در رقابت‌های قهرمانی آسیا که در دهلی نو هند برگزار شد،  به مقام نایب‌قهرمانی رسید.

این نتایج در حالی به دست آمد که هند در رشته آزاد و کره جنوبی در رشته فرنگی بالاتر از ایران قرار گرفتند.