جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

عمان دروازه ورود به کشورهای عربی است - نمایش محتوای خبر

 

 

عمان دروازه ورود به کشورهای عربی است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، غلامرضا عشریه صبح امروز در نشست هیئت اقتصادی دولت عمان در هتل نارنجستان شهرستان نور اظهار داشت: عمان یکی از کشورهای هدف تجاری استان مازندران است که با توجه به گسترش روابط سیاسی و تجاری بین دو کشور و علاقه‌مندی بین دو طرف، توسعه اقتصادی رضایت‌بخش با هم ندارند.

وی افزود: در سال 90 با یک هیئت اقتصادی به ریاست استاندار وقت مازندران به کشور عمان سفر کردیم و جلساتی با فعالان اقتصادی و اتاق صنعت و تجارت برگزار شد و متوجه علاقه‌مندی فعالان اقتصادی شدیم و امیدواریم در این سفر توسعه تجارت بین عمان و مازندران فراهم شود.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به اینکه برای توسعه روابط اقتصادی علاقه‌مندی در تولید کنندگان، صنعتگران و تجار دو کشور وجود دارد، گفت: کشور عمان در حاشیه خلیج فارس یک مقصد اقتصادی و دروازه ورود تجارت به کشورهای عربی محسوب می‌شود.

عشریه ادامه داد: مازندران با داشتن شرایط ویژه اقتصادی، سه فرودگاه، سه بندر و راه‌آهن متصل به بندر امیرآباد که در کریدور شمال به جنوب قرار دارد، مقصد خوبی برای کشور عمان است.

وی افزود: مازندران در زمینه کشاورزی، صنعت، معدن و صنایع معدنی، مواد غذایی و صنایع لبنی دارای رتبه ممتاز است و همچنین در زمینه تولید قطعات خودرو رتبه چهارم کشور را دارد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران ابراز داشت: این استان در زمینه گردشگری، تولیدات مرکبات و کیوی دارای رتبه یک در کشور است و فرصت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد.

{jcomments off}